Chrobry „urwał” punkt Wiśle

Wisła Kraków – Chrobry Głogów 1:1 w meczu 8. kolejki I ligi. Krakowianie częściej atakowali, ale po raz trzeci w tym sezonie stracili punkty u siebie.

Dla gości to drugie spotkanie z rzędu ze zdobyczą punktową. Po pokonaniu u siebie GKS-u Tychy, zremisowali na wyjeździe z „Białą gwiazdą”.

Chrobry objął prowadzenie w 7 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Patryka Muchy i uderzeniu głową Mikołaja Lebedyńskiego z sześciu metrów. Bramkarz gospodarzy Alvaro Raton nawet nie drgnął, ale to jego niefrasobliwość spowodowała, że ostatni zespół I ligi miał stały fragment. Alan Uryga wycofał piłkę do Hiszpana, który źle ją przyjął i podarował rywalom stały fragment. A że Wisła ze stałych fragmentów traci wiele goli, to mało kogo dziwiło, że właśnie w taki sposób straciła gola.

„Biała gwiazda” naciskała, ale nie zawsze konstruowała akcje w odpowiednim tempie i Chrobry dość pewnie się bronił, rzadko przekraczając połowę boiska. Blisko wyrównania był Kacper Duda, ale po jego uderzeniu z 14 metrów piłka odbiła się od poprzeczki. Reprezentant Polski do lat 19 nadal czeka na pierwsze trafienie w seniorskim futbolu, to nie pierwsza sytuacja, gdy obija obramowanie bramki.

W 40 minucie Wisła dopięła swego i wykorzystała fakt, że przeciwnik nie zdołał odbudować ustawienia. Po dośrodkowaniu z prawej strony Mikiego Villara z bliska akcję wykończył Goku. W doliczonym czasie w pole karne wszedł Angel Rodado i wydawało się, że co najmniej odda groźny strzał, ale źle rozwiązał sytuację.

Po przerwie krakowianie nadal byli stroną dominującą i kwadrans przed końcem po podaniu wprowadzonego Angela Baeny z kilku metrów trafił Bartosz Jaroch. Gol prawego obrońcy został jednak anulowany, bo wcześniej w tej samej akcji Szymon Sobczak dotknął piłkę ręką, gdy walczył o nią z bramkarzem. Chrobry też miał swoje szanse, gdy błędy popełniali krakowianie. Lukę na prawej stronie wykorzystał Bartosz Biel, ale przegrał pojedynek z Ratonem.

Gospodarze naciskali, minimalnie głową pomylił się Rodado, ale Chrobry dotrwał do końca z cennym punktem.

Wisła Kraków – Chrobry Głogów 1:1 (1:1)

0:1 – Lebedyński, 7 min (głową), 1:1 – Goku, 40 min.

Wisła: Raton – Jaroch, Uryga, Colley, Junca (64. Sobczak) – Duda (64. Krzyżanowski), Carbo (84. Basha), Goku (73. Olejarka) – Villar (73. Baena), Rodado, Alfaro. Trener: Radosław SOBOLEWSKI.

Chrobry: Węglarz – Esrigarribia, Malczuk, Zarówny (57. Michalec) – Tupaj, Mandrysz, Mucha (85. Plewka), Hanc (73. Paz) – Ozimek, Lebedyński, Biel (74. Tabiś). Trener: Piotr PLEWNIA.

Sędziował Wojciech Myć (Lublin). Żółte kartki: Lebedyński, Mucha.