Wygrana po 20 latach

„Lwy Atlasu” rozpoczęły z wielkim animuszem i już w pierwszych minutach mogły zdobyć bramkę. Hakim Ziyech w dobrej sytuacji nie trafił jednak w piłkę, główka Younesa Belhandy minęła cel, a Ayoub El Kaabi też uderzał niecelnie. W pierwszych kilkunastu minutach gra toczyła się na połowie Irańczyków, którzy nie byli w stanie przeprowadzić jakikolwiek ataku. W 19 minucie ponownie zakotłowało się pod bramką Beiranvandy, ale nie zdołał go pokonać ani Belhanda ani as Marokańczyków Medhi Benatia. Potem błyskotliwą akcją popisał się 20-letni Amine Harit, ale trafił wprost w dobrze spisującego się między słupkami bramkarza Irańczyków.

Tymczasem w 43 minucie mogło i powinno było być 1:0 dla zespołu Carlosa Queiroza. Po szybkiej kontrze w sytuacji sam na sam z Munirem znalazł się Sardar Azmoun. Bramkarz „Lwów Atlasu” zdołał zablokować uderzenie, a także obronić dobitkę w wykonaniu króla strzelców holenderskiej Eredivisie Alireza Jahanbakhsh.
Po przerwie napór Marokańczyków nie był już tak widoczny, jak wcześniej. Ekipa prowadzona przez Herve Renarda miała przewagę w polu, ale już nie tak wyraźną. Spadło też, momentami szaleńcze w pierwszej połowie tempo. W 80 minucie kolejną świetną interwencją popisał się Beiranvand, broniąc piłkę po mocnym i mierzonym uderzeniu Ziyeha.

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem do siatki trafił rezerwowy napastnik jedenastki z Maroka Aziz Bouhaddouz. Tyle, że była to… bramka jego zespołu. Po dośrodkowaniu Ehsana Haji Safi z prawej strony interweniował tak nieszczęśliwie, że zaskoczył swojego bramkarza. W ten sposób Iran, po dwudziestu latach przerwy wygrał swoje drugie spotkanie na MŚ. We Francji Persowie byli lepsi od USA. Teraz na rozkładzie mają też Maroko.

GRUPA B

Maroko – Iran 0:1 (0:0)

0:1 Bouhaddouz (90+5. samobójcza)

MAROKO: Munir – N.Amrabat (76. S.Amrabat), Benatia, Saiss, Hakimi – Belhanda, Boussoufa, El Ahmadi, Ziyach, Harit (82. da Costa) – El Kaabi (77. Bouhaddouz). Trener Herve RENARD.
IRAN: Beiranvand – Rezaeian, Cheshmi, Pouraliganji, Haji Safi – Jahanbakhsh (85. Ghoddos), Ebrahimi (79. Montazeri), Shojaei (68. Taremi), Amiri, Ansarifard – Azmoun. Trener Carlos QUEIROZ.
Sędziował Cuneyt Cakir. Widzów 62 548. Żółte kartki: El Ahmadi – Shojaei, Jahanbakhsh, Ansarifard.