Zobacz
Do góry

Wygrani i przegrani 37. kolejki ekstraklasy [ZOBACZ GALERIĘ]

Zobacz, kto w 37. kolejce piłkarskiej ekstraklasy swoją postawą zasłużył na plus, a kto na minus.

Wygrani i przegrani 37. kolejki Lotto Ekstraklasy. Są tacy, którzy wygrali, bo pozytywnie zaskoczyli i zasłużyli na miano wygranych. Są też i tacy, którzy zawiedli. Na całej linii. Oni są przegrani. Redakcja „Sportu” tradycyjnie wskazuje, kto na jakie miano zasłużył.

 

Wygrani

Piast Gliwice, czyli wartościowa wizytówka

Credit: Lukasz Sobala / Press Focus

Zakończony sezon był dramatyczny dla drużyn z województwa śląskiego. Ekstraklasę opuściło Zagłębie Sosnowiec, I ligę – GKS Katowice, a z II ligi zostały zdegradowane Rozwój Katowice, Ruch Chorzów i ROW Rybnik. Honoru drużyn z tego regionu bronił Piast Gliwice i to jak! Ekipa trenera Waldemara Fornalika miała piorunujący finisz i zdobyła tytuł mistrza Polski jak najbardziej zasłużenie.

 

Zagłębie Lubin upokorzył (prawie) mistrza

Credit: Tomasz Folta / PressFocus

Zagłębie Lubin nie zamierzało ułatwiać warszawskiej Legii obrony mistrzowskiego tytułu i niewiele brakowało, by upokorzyło ją w stolicy. „Miedziowi” grający o przysłowiową pietruszkę pokazali, co to honor, ambicja i wola walki. Godne pochwały jest również to, że w zespole regularnie gra kilku młodzieżowców. Bartosz Slisz, Damian Oko, czy Łukasz Poręba nie są już anonimowymi piłkarzami.

 

Król Igor Angulo

Credit: Pawel Andrachiewicz / PressFocus

 

W poprzednim sezonie Igor Angulo przegrał wyścig o koronę króla strzelców z Carlitosem, w bieżących rozgrywkach nie miał sobie równych. Ktoś powie, że napastnik Górnika Zabrze miał ułatwione zadanie, bo grał w słabszej ósemce. To prawda, ale niewielu napastników w polskiej ekstraklasie potrafi regularnie strzelać ponad 20 bramek.

 

 

Przegrani…

 

Legia Warszawa obeszła się smakiem

Credit Rafal Oleksiewicz / PressFocus

W poprzednich sezonach Legia zdobywała mistrzostwo Polski nie na wskutek swojej mocy, lecz z powodu słabości przeciwników. W tym roku już się stołecznej jedenastce nie upiekło, bo Piast grał solidny futbol i poniżej pewnego poziomu nie schodził. Legioniści w czterech ostatnich kolejach (trzy mecze grali na własnym boisku) zdobyli tylko dwa punkty i musieli obejść się smakiem.

 

Cracovia wchodzi kuchennymi drzwiami

Credit: Krzysztof Porebski / PressFocus

Cracovia do Ligi Europy weszła poniekąd kuchennymi drzwiami. Porażka na własnym boisku z Pogonią i to w takich rozmiarach (0:3) chwały jej nie przynosi. Pomocną dłoń wyciągnęła do niej Lechia, chociaż wolałbym, by nasz reprezentant w europejskich pucharach postepował w mysl zasady „umiesz liczyć, licz na siebie”.

 

Dominik Nowak zbyt pobłażliwy

Nowak

Credit: Krzysztof Porebski / PressFocus

Po zwycięskim meczu z krakowską Wisłą trener Miedzi Dominik Nowak podziękował swoim zawodnikom za cały sezon. Szkoleniowiec zachował się jak dobry ojciec, ale czy warto chwalić swoje dzieci, które narobiły bałaganu? Pierwszy raz spotkałem się z podziękowaniami za spadek do niższej ligi.

 

Zobacz jeszcze: Piast Gliwice mistrzem Polski!!!

Tytuł wraca na Górny Śląsk! Piast Gliwice mistrzem Polski!!!

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa