Wyróżnienie Orzechowskiego

Jesienią w rezerwach Miedzi Legnica w III lidze zagrało aż jedenastu juniorów!


Występujące w III lidze rezerwy Miedzi Legnica przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną 9 stycznia. W zimowym okresie przygotowawczym trener Łukasz Buliński zaplanował siedem meczów kontrolnych. Sparingpartnerami „Miedzianki” będą kolejno: Pogoń II Szczecin (20 stycznia, godz. 14.00, w Szczecinie), Pogoń Nowe Skalmierzyce (28 stycznia, godz. 11.00, w Legnicy), Chrobry II Głogów (4 lutego, godz. 11.00, w Głogowie), Polonia Środa Śląska (8 lutego), Lechia Dzierżoniów (11 lutego), Barycz Sułów (18 lutego, godz.12.00, w Legnicy) i FK Pardubice (25 lutego, miejsce i godzina do uzgodnienia).

Gotowy do wyzwań

Drugiego grudnia ubiegłego roku pierwszy profesjonalny kontrakt z Miedzią podpisał obrońca Marcin Orzechowski, który 2 lutego będzie obchodził 19. urodziny. Utalentowany junior Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica podpisał z klubem umowę obowiązującą przez najbliższe 2,5 roku. „Orzech” w rundzie jesiennej zagrał w 16 meczach ligowych i spędził na boisku najwięcej (1406) minut spośród wszystkich juniorów. – Jest to dla mnie bardzo duże wyróżnienie, dzięki któremu wiem, że ciężka praca przynosi efekty – powiedział po parafowaniu umowy wychowanek Łużyc Lubań. – Nie byłoby tego, gdyby między innymi nie trenerzy Łukasz Buliński i Bartłomiej Skowroński, którym chciałem podziękować za możliwość rozwoju pod ich okiem. Jestem bardzo zadowolony i gotowy do kolejnych wyzwań

– Na pewno wielu trenerów przyczyniło się do rozwoju Marcina na jego piłkarskiej drodze – stwierdził obecny opiekun zawodnika, Łukasz Buliński,który współpracował z piłkarzem w przeszłości w FC Academy Wrocław. – Jednak cieszę się, że mam możliwość naocznie obserwować jak Marcin zbiera kolejne doświadczenia i minuty na poziomie piłki seniorskiej. Jest to dla niego bardzo owocny czas. Mam nadzieję, że w przyszłości to doświadczenie zaprocentuje możliwością gry dla pierwszej drużyny Miedzi.

Dołożył cegiełkę

– Cieszę się, że mogłem dołożyć swoją cegiełkę do pracy wielu trenerów, którzy pracowali z Marcinem w trakcie jego przygody z piłką – dorzucił Bartłomiej Skowroński, trener przygotowania motorycznego w Akademii Miedzi. – Jest to zawodnik, który zawsze cechował się wielkim etosem pracy, a to moim zdaniem kluczowa cecha, aby mógł dotrzeć tam, gdzie aktualnie się znalazł. Zawsze w niego wierzyłem i myślę, że będzie się dalej rozwijał. Wszystko przed nim. Oby tak dalej.

Pochwał młodemu piłkarzowi nie szczędzi również dyrektor Akademii Miedzi, Tomasz Syska. – Marcin powinien być przykładem dla innych, że fundamentem sukcesu jest profesjonalizm w procesie szkolenia, etos pracy na najwyższym poziomie i nieustępliwość w dążeniu do własnego rozwoju – powiedział. – Umiejętności i posiadanie agenta nie oparte na fundamencie pracy oraz mentalności sportowca, nie wystarczą do osiągnięcia zamierzonego celu. Gratulacje również dla rodziców, którzy są ogromnym wsparciem dla syna oraz partnerem dla klubu.

Zalew” juniorów

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Marcin Orzechowski w minionej rundzie III ligi rozegrał najwięcej minut na boisku spośród wszystkich juniorów. Na drugim miejscu plasuje się pomocnik Jacek Gurgul, a na trzecim bramkarz Adam Madaliński, Warto zapamiętać, że większość zawodników z zamieszczonej poniżej statystyki występowało w zespole CLJ U-19.


Czas gry juniorów Miedzi w 3. lidze:

Marcin Orzechowski – 1406 min

Jacek Gurgul – 1152 min

Alan Madaliński – 810 min

Mateusz Letkiewicz – 625 min

Filip Chadała – 540 min

Kacper Chmielewski – 413 min

Hubert Kwolek – 346 min

Dawid Drachal – 315 min

Kacper Klimkiewicz – 95 min

Filip Kukuła – 84 min

Maciej Wojtak – 26 min.


Na zdjęciu: Marcin Orzechowski (w zielonym stroju) jest najbardziej „eksploatowanym” juniorem w rezerwach Miedzi.

Fot. miedzlegnica.eu