Z myślą o Montreaux

Przypomnijmy, że biało-czerwone w Siatkarskiej Lidze Narodów ostatecznie uplasowały się na 9 miejscu. Zaliczyły 5 udanych turniejów oraz kilka cennych zwycięstw (m.in. z Chinami, Włochami oraz Rosją).

Po 2-tygodniowych urlopach najlepsze siatkarki wracają do pracy i już w najbliższy poniedziałek rozpoczną zgrupowanie w Szczyrku. Miejscowy Centralny Ośrodek Sportu będzie bazą kadry aż do 3 września. Jacek Nawrocki, trener kadry, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w kadrze dokonał kilku zmian, ale reprezentacyjny trzon pozostał. Siatkarki mają bogaty plan meczów kontrolnych w sierpniu.

Najpierw biało-czerwone w Nowym Dworze Maz. (2-4.08.) przeprowadzą treningi oraz rozegrają sparingi ze Słowenią. Potem pojadą do Jablonca (7-9.08.), by spotkać się z kadrą Czech, zaś na zakończenie tej serii zmierzą się ze Słowaczkami w Szczyrku (17-19.08.). Ukoronowaniem tych przygotowań będą występy w turnieju Volley Masters w szwajcarskim Montreaux (3 -10.08.). Biało-czerwone zagrają w grupie z Brazylią, Rosją oraz Kamerunem, zaś w drugiej rywalizować będą: Chiny, Turcja, Włochy i Szwajcaria. Po eliminacjach potem będą spotkania o poszczególne miejsca. Silna obsada i na pewno siatkarki będą miały okazję zdobyć kolejne doświadczenie.

Skład kadry na najbliższe zgrupowanie

Rozgrywające – Julia Nowicka, Marlena Pleśnierowicz i Weronika Wołodko; przyjmujące – Magdalena Damaske, Martyna Grajber, Natalia Murek, Olivia Różańska i Julia Twardowska; atakujące – Monika Bociek, Malgorzata Jasek, Marta Matejko, Martyna Łukasik, Malwina Smarzek; środkowe: Klaudia Alagierska, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Justyna Łukasik; libero: Justyna Łysiak, Maria Stenzel.