Zagłębie Lubin poskromione przed drugoligowca

Zwycięzcę tego pojedynku, rozgrywanego w Lubinie, wyłoniły dopiero rzuty karne, bo 120 minut nie wystarczyło, by którakolwiek z drużyn zmusiła do kapitulacji bramkarza rywali.

Drugoligowiec z Chojnic mógł zapewnić sobie przepustkę do ćwierćfinału PP dużo szybciej, gdyby w 3. minucie Mateusz Klichowicz wykorzystał „jedenastkę”…

Już w 1. minucie spotkania po prostopadłym podaniu Michała Grobelnego Szymon Skrzypczak został sfaulowany w „16” przez Konrada Forenca. Bramkarz „miedziowych” został ukarany żółtą kartką, a Chojniczanka zyskała rzut karny, którego nie potrafił wykorzystać wspomniany Klichowicz. Pomocnik „Chojny” posłał futbolówkę obok prawego słupka bramki rywali. Dla odmiany w 13. minucie sędzia Damian Kos podyktował „jedenastkę” dla gości, lecz zmienił decyzję po obejrzeniu sytuacji na monitorze VAR-u.

W podstawowym składzie drużyny z Lubina pojawił się najnowszy nabytek klubu, Miroslav Stoch. Niespełna 32-letni Słowak ma za sobą występy w takich klubach jak Chelsea Londyn, Twente Enschede, Fenerbahce Stambuł, Bursaspor, czy Slavia Praga. Latem ubiegłego roku wygasł jego kontrakt z PAOK-iem Saloniki i od tamtej pory był bezrobotny. W Chojnicach Stoch zagrał 45 minut, lecz niczym nie zachwycił, więc nie wyszedł już na II połowę.

Po przerwie trwała wymiana ciosów, lecz żadnej z drużyn nie udało się skierować futbolówki do siatki. Najbliższy powodzenia był w 7. minucie doliczonego czasu gry Dejan Drażić, ale jego soczysty strzał obronił Paweł Sokół. Dogrywka także nie przyniosła rozstrzygnięcia i zwycięzcę musiały wyłonić „jedenastki”. Oto ich zapis: 1:0 – Golański, 1:1 – Starzyński, strzały Rakowskiego i Żubrowskiego obronili bramkarze, 2:1 – Ziętarski, 2:2 – Wójcicki, 3:2 – Nowak, 3:3 – Drażić, 4:3 – Ryczkowski, 4:4 – Szysz, 5:4 – Grobelny, 5:5 – Sirk, 6:5 – Mudra, Sokół obronił strzał Crnomarkovicia!

1/8 finału Pucharu Polski

Chojniczanka – Zagłębie Lubin 0:0 (0:0, 0:0) po dogrywce, karne 6:5

CHOJNICZANKA: Sokół – Mudra, Klabnik, Grolik, Grobelny – Kona (98. Rakowski), Ziętarski – Orlik (81. Emche), Mikołajczak (81. Golański), Klichowicz (58. Ryczkowski) – Skrzypczak (98. Nowak).Trener Adam NOCOŃ.

ZAGŁĘBIE: Forenc – Wójcicki, Kruk, Oko (69. Crnomarković), Bartolewski – Żubrowski – Szysz, Poręba (84. Łakomy), Drazić, Stoch (46. Starzyński) – Mraz (75. Sirk). Trener Martin SZEVELA.

Sędziował Damian Kos (Gdańsk). Mecz bez udziału publiczności. Żółte kartki: Grolik, Grobelny, Nowak – Forenc, Kruk, Żubrowski.