Dudek podpisał

W najbliższych dniach poznamy sztab szkoleniowy Zagłębia Sosnowiec.


Zgodnie z naszymi przewidywaniami Dariusz Dudek wrócił na Stadion Ludowy. 47-letni szkoleniowiec po raz trzeci podczas swojej pracy szkoleniowej poprowadzi ekipę Zagłębia Sosnowiec. Nowy-stary trener podpisał z klubem z Sosnowca umowę obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku z możliwością jej przedłużenia. To już trzecie podejście Dudka do pracy w roli szkoleniowca Zagłębia.

Pierwsze w sezonie 2017/2018 zakończyło się nawet awansem do ekstraklasy, choć w pewnym momencie zespół znalazł się nawet „pod kreską” i był w strefie zagrożonej spadkiem. Trener Dudek zdążył poprowadzić zespół w elicie, ale dość szybko został „zluzowany” przez zaciąg z Litwy, z Valdasem Ivanauskasem na czele. Po spadku sosnowiczan z ekstraklasy dość szybko wrócił na Ludowy, ale tym razem jego przygoda z Sosnowcem, w którym zresztą na co dzień mieszka, trwała krótko i zakończyła się w mało elegancki sposób.

– Jest mi po prostu przykro, jak czasami w tym klubie traktuje się ludzi takich jak ja. Uważam, że dużo zrobiłem dla Zagłębia i nawet nie mówię tutaj o awansie, ale o tej drugiej przygodzie, gdy przejmowałem drużynę w trudnej sytuacji, bo sosnowiczanie byli na 15. miejscu w tabeli, a zostawiłem ich na dziewiątym. Jestem smutny, że muszę się z Zagłębiem włóczyć po sądach – mówił w kwietniu 2021 roku po meczu Sandecji, którą wówczas prowadził, z klubem z Sosnowca.

Czas podobno leczy rany i pewnie tak też jest w tym przypadku, zważywszy, że prezesem Zagłębia jest w tej chwili Arkadiusz Aleksander, z którym Dariusz Dudek dobrze zna się tak na niwie zawodowej, jak i prywatnej.

Po odejściu z Zagłębia wiosną 2020 roku kolejnym miejscem pracy Dariusza Dudka była Sandecja Nowy Sącz. Przejął zespół w listopadzie 2020 roku, gdy ten okupował ostatnią lokatę w tabeli. Dudek wyprowadził sądeczan ze strefy spadkowej i na koniec sezonu drużyna była na 10. miejscu. W sezonie 2021/2022 Sandecja w związku z remontem stadionu swoje mecze w roli gospodarza rozgrywała przy pustych trybunach lub poza miastem, a mimo to zajęła pod przywództwem trenera Dudka siódmą lokatę, tracąc tylko trzy punkty do strefy barażowej umożliwiającej walkę o ekstraklasę. Bieżący sezon nie najlepiej rozpoczął się dla ekipy z Nowego Sącza, która nie wygrała żadnego z ośmiu pierwszych spotkań i 1 września drogi Dariusza Dudka i Sandecji rozeszły się.

Jak przekazały władze klubu z Sosnowca, kompletny skład sztabu szkoleniowego poznamy w najbliższych dniach.


Na zdjęciu: Dariusz Dudek (w środku) po raz trzeci wziął stery drużyny Zagłębia w swoje ręce.
Fot. zaglebie.eu