Zagłębie Sosnowiec. Jadą nad Adriatyk

Sosnowiczanie w godzinach wieczornych wsiądą do autokaru, którym odbędą zaplanowaną na około piętnaście godzin podróż do Chorwacji. Trener Zagłębia zabiera 25 piłkarzy, w tym trzech młodych graczy Akademii Zagłębia im. Włodzimierza Mazura. Szansę zaprezentowania swoich umiejętności dostali pomocnik Hubert Sych i obrońcy: Jakub Knap i Wiktor Zarzycki. Do Medulin udają się także rekonwalescenci Szymon Pawłowski i Michał Góral, którzy wracają do pełnej sprawności piłkarskiej po wcześniejszych operacjach. W tym gronie nie ma z kolei 26-letniego Nathana Kabasele, który wystąpił w środowym sparingu sosnowiczan. Belg pochodzący z Demokratycznej Republiki Konga nie zachwycił i I-ligowiec nadal szuka alternatywy dla Fabiana Piaseckiego. Niewykluczone, że kandydaci do gry w Sosnowcu zaprezentują się podczas zaplanowanych gier sparingowych.

Sosnowiczanie nad Adriatykiem będą przebywać w dniach 31 stycznia – 13 lutego. W sumie w Medulin rozegrają cztery gry kontrolne, wszystkie w ramach 7. edycji Arena Cup. Rywali zespołu Dariusza Dudka w fazie grupowej będą FK Kolubara Lazarevac (II liga Serbii), bośniacki FK Krupa (II liga) oraz Radnik Bijeljina (piąta drużyna ekstraklasy Bośni i Hercegowiny w minionym sezonie). Stawką czwartego pojedynku odbędzie końcowa lokata w turnieju.

Wśród piłkarzy, którzy wyruszą na zgrupowanie, jest Kacper Radkowski. W minionym tygodniu 18-letni gracz przebywał na tygodniowych testach w belgijskim Standardzie Liege.

– To było naprawdę ciekawe doświadczenie. Różnica czysto piłkarska na pewno trochę jest widoczna, natomiast jeśli chodzi o stronę przygotowania fizycznego, jesteśmy na tym samym poziomie. Spędziłem tam tydzień, trenowałem z zespołem U-21 i pierwszą drużyną. Czekam na rozwój wypadów, ale przede wszystkim skupiam się na tym, co jest teraz, a więc jak najlepiej chciałbym przygotować się do rundy wiosennej – podkreśla utalentowany obrońca, który w środę wystąpił w przegranym sparingu Zagłębia ze słowackim FK Železiarne Podbrezová.

– Dobrze się czułem w tym meczu i to jest dla mnie bardzo ważne. Mam nadzieję, że w tej rundzie pokażemy więcej, niż to było jesienią. Na pewno stać nas na więcej.

Niedługo liga i musimy się naprawdę dobrze przygotować. Idziemy według planu, trenujemy bardzo ciężko i przyjdzie czas, że będziemy się lepiej czuli, lepiej prezentowali na boisku, mieli lepszą formę, a przede wszystkim lepszą jakość piłkarską. A to będzie widoczne na boisku – dodaje Radkowski.

Po powrocie do Sosnowca Zagłębie rozegra jeszcze dwa mecze kontrolne. 22 lutego, na tydzień przed startem I-ligi zmierzy się z Odrą Opole i Ruchem Chorzów.

Kadra Zagłębia na obóz w Chorwacji

Bramkarze: Kacper Chorążka, Matko Perdijić, Krystian Stępniowski.

Obrońcy: Markas Beneta, Kacper Radkowski, Quentin Seedorf, Płamen Kraczunow, Piotr Polczak, Rafał Grzelak, Jakub Knap, Wiktor Zarzycki.

Pomocnicy: Bartłomiej Babiarz, Tomasz Hołota, Filip Karbowy, Tomasz Nawotka, Szymon Pawłowski, Jakub Sinior, Mateusz Szwed, Patryk Mularczyk, Patryk Małecki, Hubert Sych, Wojciech Słomka, Miguel Quintais.

Napastnicy: Michał Góral, Fabian Piasecki.

Na zdjęciu: Trener Dariusz Dudek zabiera piłkarzy Zagłębia na obóz do Chorwacji.

Komentarze