Zagłębie Sosnowiec wystawiło piłkarzy na listę transferową

Tuż po przegranym meczu 2:3 Zagłębia z Legią Warszawa prezes klubu z Kresowej Marcin Jaroszewski zapowiedział, że w piątek znane będą nazwiska piłkarzy, którzy mają odejść. Jednocześnie prezes zapewnił, że Zagłębie musi się zimą wzmocnić i wymienić kilku piłkarzy. Jednak szczegółów nie ujawnił, zaznaczając, że jeszcze żaden podpis nie został złożony. Może to oznaczać, że jednak rozmowy z kandydatami do gry w Sosnowcu już trwają.

Na razie ustalono listę transferową z zawodnikami, z którymi Zagłębie nie wiąże dalszych planów sportowych. Piłkarze, którzy znaleźli się na niej mają wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów.

 

Oto lista transferowa Zagłębia Sosnowiec:

 

1. Adam Banasiak

Fot. Rafał Rusek/PressFocus

Adam Banasiak ma 29 lat. Gra na pozycji pomocnika. W swojej karierze reprezentował m.in. barwy: Ceramiki Opoczno, Legii Warszawa, Widzewa Łódź i Olimpii Grudziądz. Jego wartość według transfermarkt.pl – 150 tys. euro.

2. Adam Kokoszka

Fot. Rafał Rusek/PressFocus

Adam Kokoszka ma 32 lata. Jest obrońcą. Grał m. in. w: Śląsku Wrocław, FC Empoli, Polonii Warszawa, Wiśle Kraków, Torpedo Moskwa. Jego wartość według transfermarkt.pl – 200 tys. euro.

3. Giacomo Corbellini Mello

Fot. Rafał Rusek/PressFocus

Giacomo Corbellini Mello ma 26 lat. Jest pomocnikiem. W swojej karierze reprezentował m.in. barwy: Botofago B, Limianos, Tombense, Nacional (MB), Vigor Acqua, Ruchu Chorzów. Jego wartość według transfermarkt.pl – 125 tys. euro.

4. Callum Rzonca

Callum Rzoca jest pomocnikiem i ma 21 lat. Jego poprzednie kluby: Bransley, York City, Harrogate Town, NF United. Jego wartość według transfermarkt.pl – 100 tys. euro.

5. Dejan Vokić (w jego wypadku w grę wchodzi opcja wypożyczenia)

Fot. Łukasz Sobala/Press Focus

Dejan Vokić ma 22 lata i jest pomocnikiem. W swojej karierze reprezentował barwy: ASK Bravo, NK Maribor, NK Krsko, Verzej. Jego wartość według transfermarkt.pl – 50 tys. euro.

 

Wcześniej Zagłębie Sosnowiec rozstało się z nigeryjskim napastnikiem Juniorem Torunarighą, Alexandro Christovao, również napastnikiem i ostatnio z portugalskim obrońcą Nuno Malheiro.

Zagłębie Sosnowiec w 20. kolejkach Lotto Ekstraklasy zgromadziło 12 punktów. Klub dwa razy wygrał, odnotował 6 remisów i 12 porażek. Do klubu przed strefą spadkową traci 6 punktów.