Zagłębie Sosnowiec zwolniło Dariusza Dudka!

Zarząd Zagłębia S.A. podjął decyzję o nie przedłużaniu kontraktu z trenerem Dariuszem Dudkiem.

Głównym powodem decyzji są rozbieżności finansowe pomiędzy stronami tak duże, by nie podejmować negocjacji. Jednocześnie zarząd wraz z pionem sportowym uznał, że wyjątkowe okoliczności spowodowane pandemią zostaną wykorzystane na pracę z nowym szkoleniowcem, dlatego z dniem 28.04.2020 trener Dariusz Dudek został odsunięty od pracy z I zespołem.

– Przerwa będzie trwała jeszcze ponad miesiąc, to czas zbliżony do letniej przerwy w rozgrywkach. Uznaliśmy, że w obecnym stanie byłby to czas stracony. Może nie tyle w kontekście ostatnich 12 kolejek ligowych, co w kontekście całości funkcjonowania klubu i przede wszystkim budowy drużyny na przyszły sezon.

Nie wiemy, ile będzie trwała letnie przerwa, ile będzie czasu na letnie transfery pod którymi musi się podpisać nowy trener. Czeka nas na pewno wiele pracy zarówno na boisku jak i w obszarze skautingu. Nowa osoba albo zaakceptuje obecne propozycje tego działu co do wzmocnień, a może je skoryguje albo po prostu uzna ze zbędne.

Nie chcemy latem działać nerwowo. Uznaliśmy, że to najlepszy moment, stąd taka decyzja. Trenerowi Dudkowi jeszcze raz dziękujemy za awans w sezonie 2017/18 i życzymy powodzenia w dalszej pracy – wyjaśnił prezes Marcin Jaroszewski.

Nazwisko nowego trenera i sztabu znane będzie w piątek.

Liczby Dariusza Didka

11 – w tylu spotkaniach poprowadził Dariusz Dudek drużynę Zagłębia po powrocie na stanowisko trenera tego zespołu we wrześniu zeszłego roku. Drużyna wygrał 5 meczów, 2 zremisowała i poniosła 4 porażki, bramki: 20:21.

53 – w tylu spotkaniach łącznie, w latach 2017-18 i 2019 roku trener Dudek zasiadał na trenerskiej ławce sosnowieckiej drużyny. Na tę ilość składa się 41 spotkań I ligi, 11 meczów ekstraklasy, a także 1 mecz w Pucharze Polski.

634 – przed tyle dni Dariusz Dudek był trenerem Zagłębia. W latach 2017-18 prowadził zespół przed 413 dni, a od 30 września 2019 roku przez 211 dni.

79 – tyle bramek strzeliło Zagłębie na przestrzeni obu kadencji Dariusza Dudka na stanowisku trenera tego zespołu. W tych okresach zespół z Sosnowca stracił 82 gole.

2 – tyle razy pod wodzą Dariusza Dudka wygrywało różnicą czterech bramek. W rozgrywkach I ligi 5:1 pokonało Stomil Olsztyn, a 4:0 Odrę Opole. Dwukrotnie również przegrywało różnicą czterech goli. Po 0:4 z Lechem Poznań (w ekstraklasie) i GKS-em Tychy (w I lidze).
(JK)

Komentarze