Jak zwykle na naszych Czytelników czeka bogaty serwis informacyjny z wielu dyscyplin sportowych. Materiały informacyjne, komentarze, opinie, aktualne wydarzenia.

Zajawka „Sportu” na czwartek (16.11.2023)

„Sport” powinien istnieć

Proszę mi wierzyć, że podniesienie rangi tego, co się u nas dzieje, jest podstawowym warunkiem wszystkiego. Łącznie z tym, że musi istnieć katowicki „Sport”. Wszystko to, co jest naszym dobrodziejstwem i naszą wartością, co jest naszymi osiągnięciami, to są rzeczy podstawowe

Zniknąłby z rynku tytuł o przebogatej tradycji, który wychowywał wiele pokoleń sportowców, trenerów, sędziów, ale przede wszystkim olbrzymią rzeszę kibiców. W latach mojej młodości, kiedy chodziłem do szkoły podstawowej i nauczyłem się czytać, wziąłem do ręki „Sport” i zakochałem się w nim. To było dla mnie okno na świat. Dlatego utrzymanie „Sportu” na rynku to zadanie dla urzędu marszałkowskiego czy wojewody śląskiego. Dla budżetu, jakie mają śląskie władze, to drobne wydatki. Daliby dzięki temu przykład ponad sporem, który przewija się przez polskie dzielnice – mówi Antoni Piechniczek, były selekcjoner reprezentacji Polski. Więcej w „Sporcie”

Liczby nie kłamią?

Michał Probierz przyznał, że nie powołał niektórych zawodników właśnie dlatego, że nie występują regularnie i przytoczył przykłady Jakuba Kamińskiego czy Michała Skórasia. Pierwszy z wymienionych był na zgrupowaniu i grał w reprezentacji w październiku, a teraz został oddelegowany do młodzieżówki. Z kolei Skóraś po przenosinach do Belgii ma ogromne problemy. Wprawdzie uzbierał 15 meczów w tym sezonie, ale spędził na boisku zaledwie 449 minut, co daje niecałe 20 procent czasu gry swojej drużyny we wszystkich rozgrywkach. Więcej w „Sporcie”

Zasłużył na szansę

występ od pierwszej minuty Norberta Barczaka

Jednym z wydarzeń przegranego przez zabrzan meczu w Mielcu był występ od pierwszej minuty Norberta Barczaka. Po odejściu latem Szymona Włodarczyka „górnicy” mają olbrzymi kłopot z grą młodzieżowców. W tym elemencie są wśród najgorszych w ekstraklasie, a limit 3000 minut może być trudny do wypełnienia. Na razie minuty „nabija” głównie Kamil Lukoszek, który jako młodzieżowiec ma w bieżących rozgrywkach 679 minut z niewiele ponad tysiąca z udziałem młodych graczy Górnika. Więcej w „Sporcie”

Zajawka „Sportu” na czwartek (16.11.2023). Jeszcze w czwartkowym numerze:

• Nie było remisów. Mecze z naszym południowym sąsiadem mają swoją temperaturę i wagę, tak będzie i w piątek
  • Śląsk Wrocław mknie do półmetka sezonu 2023/2024 niczym japoński shinkansen. Podopieczni trenera Jacka Magiery w 15 kolejkach zdobyli 33 punkty (bramki 27:13)
  • Po widzewskiej stronie w przełożonym z 22 października meczu z Ruchem w składzie Widzewa zajdzie kilka zmian i to nie na skutek decyzji trenera
  • John Yeboah po meczu w Szczecinie poleciał do Ameryki Południowej na zgrupowanie reprezentacji Ekwadoru przed dwoma meczami w eliminacjach mistrzostwa świata
  • Listopadowa zaduma. Trzy porażki z rzędu mają stanowić dla piłkarzy GKS-u Tychy motywację do skutecznego finiszu w rundzie jesiennej
  • Słowakom do tego, by zapewnić sobie awans na Euro 2024 potrzeba punktu. Były trener polskich klubów uważa jednak, że drużyna nie tylko zremisuje, ale pokona Islandię
  • Węgrzy zmierzą się w Sofii z Bułgarią i remis da drużynie Marco Rossiego promocję na Euro 2024. To zadanie nie powinno przerosnąć możliwości podopieczny włoskiego trenera
  • Reprezentacja Argentyny wygrała wszystkie 8 spotkań w 2023 roku, czyli po mundialu w Katarze, i nie straciła w nich gola
  • Najbardziej ofensywna koszykówka? Basket przyjemny dla oka? Odrobina latynoskiego szaleństwa? To wszystko znajdziemy w każdym meczu z udziałem koszykarzy z Dąbrowy Górniczej