Zobacz
Do góry

Zapraszamy na stadiony. Walka z kalendarzem

Chojniczanka to szósty w tym sezonie przedstawiciel Fortuna 1 Ligi, który jeszcze przed półmetkiem zdecydował się na zmianę trenera.


Fakt, że następcą panów Josefa Petrzika i Josefa Petrzika jr. został Zbigniew Smółka, to akurat dobra wiadomość dla całych rozgrywek. Z tym szkoleniowcem zwykle nudy nie ma, a zadanie przed nim niebanalne. Czeski duet zostawił drużynę z Chojnic w strefie spadkowej, a nawet w momencie, gdy plasowała się w pozornie bezpiecznej części tabeli, nie brakowało osób wieszczących, że prędzej czy później wyląduje pod kreską. To dla Chojniczanki trudny sezon, jej terminarz warunkowany jest planowaną instalacją podgrzewanej murawy, dlatego też rok 2020 zacznie od dziewięciu (!) wyjazdów.

Obecny dorobek wskazuje, w jak nikłym stopniu wykorzystała tej jesieni analogiczną domową serię (u siebie ma bilans 3-1-6), co tylko dowodzi, że jej sytuacja w tabeli jest trudniejsza, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Dla trenera Smółki prowadzenie zespołu z tak specyficznym kalendarzem to jednak żadna nowość. Kilka sezonów temu z MKS-em Oława zimował na pozycji wicelidera trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej, mając w perspektywie 15 wiosennych domowych meczów. Awansować się nie udało, lepsza o 2 punkty okazała się Ślęza Wrocław. Chojniczankę ma utrzymać – nie piszemy „tylko”, raczej „aż”. W innym razie nowa podgrzewana murawa służyć będzie drugoligowcom.

Komentarze

Więcej w I liga

 • Zagłębie Sosnowiec. Emocji nie brakowało

  W sobotę w Bielsku-Białej piłkarze Zagłębia zainaugurują rundę rewanżową. W lipcowym starciu w Sosnowcu Zagłębie zremisowało z Podbeskidziem 1:1.

  Krzysztof Polaczkiewicz14 listopada 2019
 • Drazik gotowy pomóc drużynie

  Bramkarz GKS-u 1962 Jastrzębie Grzegorz Drazik stracił miejsce w podstawowej jedenastce, lecz nie załamuje rąk.

  Bogdan Nather14 listopada 2019
 • Podbeskidzie. Nie ma się czym podniecać

  Filip Modelski jest jednym z trzech zawodników Podbeskidzia, który w rundzie jesiennej rozegrał wszystkie mecze. Od początku do końca.

  Jakub Kubielas14 listopada 2019
 • GKS Tychy. Kapitan musi pauzować

  Po serii 63 meczów w barwach GKS-u Tychy Łukasz Grzeszczyk nie zagra w sobotę przeciwko Radomiakowi

  Jerzy Dusik14 listopada 2019
 • Odra Opole. Zeszło z nich ciśnienie

  Opolanie przystąpili w tym tygodniu do treningów z mieszanymi uczuciami.

  Maciej Grygierczyk13 listopada 2019
 • W końcu nie dali sobie strzelić gola

  Stabilizacja w liniach defensywnych to pojęcie w Zagłębiu niemal nieznane. Nie inaczej było w sobotnim meczu z Wigrami, a konkretnie przed...

  Krzysztof Polaczkiewicz13 listopada 2019
 • Podbeskidzie. Mogą być zadowoleni

  Konrad Sieracki, choć z poczuciem niedosytu po meczu w Głogowie, pozytywnie ocenił postawę „górali” w rundzie jesiennej.

  Jakub Kubielas13 listopada 2019
 • GKS Tychy. Snajper z obrony

  Najskuteczniejszym i najbardziej efektownym strzelcem GKS-u Tychy na półmetku sezonu jest Maciej Mańka.

  Jerzy Dusik13 listopada 2019
 • Biernat: Najważniejszy jest finisz

  Trzy pytania do... Marcina Biernata

  Jerzy Dusik12 listopada 2019
Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com