Zieliński: Najważniejsza będzie koncentracja

– Musimy zagrać na swoim poziomie, a nie tak jak w I połowie meczu z Łotwą – powiedział piłkarz, na co dzień grający we włoskim Napoli. – Trzeba wyjść na boisku z odpowiednim nastawieniem i koncentracją. Po wygranej z Austrią myśleliśmy, że zwycięstwo z Łotwą łatwo nam przyjdzie, bo przecież w Wiedniu wygraliśmy z teoretycznie najgroźniejszym rywalem w naszej grupie. Okazało się, że z każdym zespołem musimy grać z maksymalnym zaangażowaniem.

Zieliński zna kilku reprezentantów Macedonii Północnej występujących we Włoszech. To m.in. napastnicy Ilija Nestorovski i Aleksandar Trajkovski z Palermo oraz Goran Pandev z Genoi.

– Pandev naprawdę dużo potrafi na boisku – przekonuje reprezentant Polski. – Jeżeli zostawi mu się trochę miejsca, to popisze się dokładnym podaniem. W tym sezonie zagrał przeciwko nam świetny mecz w Serie A. Na niego trzeba będzie w szczególności uważać, bo na nim opiera się reprezentacja Macedonii Północnej i każda akcja przechodzi przez niego. Nestorovskiego i Trajkovskiego pamiętam z występów w Serie A i strzelili wówczas po kilka goli. Wyróżnia się też prawy obrońca Sportingu Lizbona Stefan Ristovski. Z Leeds United znany jest również Ezdzhan Alioski. To bardzo dobrzy zawodnicy, ale my jesteśmy lepsi. Jako reprezentacja mamy lepszych zawodników. Wystarczy spojrzeć, w jakich gramy klubach.

W minionym sezonie Piotr Zieliński rozegrał 36 meczów w Serie A, był jedną z kluczowych postaci w swojej drużynie. – Mogę być zadowolony z minionego sezonu – powiedział. – Szczególnie w rundzie wiosennej nie miałem większych wahań formy. Na pewno dużo dała mi współpraca z trenerem Carlo Ancelottim, naprawdę wiele mu zawdzięczam. Pod jego wodzą gram dalej od własnej bramki i jestem częściej w posiadaniu piłki. Dobrze odnajdywałem się w ustawieniu z dwójką środkowych pomocników lub jako lewoskrzydłowy schodzący do środka. Myślę, że na tych dwóch pozycjach będę grał także w przyszłym sezonie.

W poprzednich dniach podopieczni trenera Jerzego Brzęczka trenowali na boisku Klubu Sportowego ZWAR Międzylesie, w środę skorzystali z boiska Polonii Warszawa. Dzisiaj (czwartek, 6 czerwca) o godzinie 11.30 wylecą do Skopje, gdzie w piątek o godzinie 20.45 zmierzą się z Macedonią Północną.

 

Na zdjęciu: Piotr Zieliński zna z włoskich boisk kilku reprezentantów Macedonii Północnej.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze