Zmarł Jan Gomola

Górnik na swojej oficjalnej stroni poinformował o śmierci byłego świetnego bramkarza Jana Gomoli.


„W czwartek do klubu dotarła bardzo smutna informacji. W wieku 80. lat w Ustroniu zmarł Jan Gomola, wspaniały bramkarz okresu złotego Górnika lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

Jan Gomola urodził się 5 sierpnia 1941 roku w Ustroniu. Do Górnika trafił w 1965, spędzając w Zabrzu niemal dekadę. W tym czasie Gomola bronił „trójkolorowych” barw w 155 oficjalnych meczach, w tym wielu spotkaniach rozgrywanych w ramach europejskich pucharów. Prze wiele lat rywalizował o miano pierwszego bramkarza – również w kadrze narodowej – z Hubertem Kostką. W reprezentacji Polski wystąpił siedmiokrotnie. „Jango” , bo tak go nazywano, był ceniony i niezwykle lubiany przez kolegów z zespołu oraz kibiców. Uroczystości pogrzebowe zaplanowane są na wtorek 1 marca i odbędą się w rodzinnym Ustroniu”.

„Sport” dołącza się do kondolencji rodzinie zmarłego. Odeszła jedna z wielkich legend 14-krotnego mistrza Polski, który sam tych triumfów ma na koncie aż 9! Zdobył pięć mistrzostw Polski (1965, 66, 67, 71, 72) oraz cztery Puchary Polski (1968, 69, 70, 71). „Kto nie widział jego lotów w obronie górnych piłek, stracił wiele” – pisał o wychowanku Kuźni Ustroń Andrzej Gowarzewski.


Fot. Górnik Zabrze