Znów „Niebiescy”! Numer 800. Z krwi i kości

Jak zwykle na naszych Czytelników czeka bogaty serwis informacyjny z wielu dyscyplin sportowych. Materiały informacyjne, komentarze, opinie, aktualne wydarzenia.

Derby znów dla „Niebieskich”!

Ostatni mecz przy Cichej w tak dobrym dla „Niebieskich” roku nie mógł się inaczej zakończyć. Radość po bramce przypominała tę z majowego półfinału baraży o pierwszą ligę z Radunią Stężyca, końcowy gwizdek chorzowska ławka rezerwowych przyjęła z tylko odrobinę mniejszym entuzjazmem niż awans, kibice skandowali „Ruch Chorzów – władcy Katowic” – a najważniejsi obok prezesa Seweryna Siemianowskiego działacze, Marcin Stokłosa i Marek Godziński, jako katowiczanie wyściskali się serdecznie. Więcej w „Sporcie”

Zwycięstwo numer 800

Górnik przy prawie 20-tysięcznej publice wygrał ważne spotkanie z Widzewem. O zwycięstwie z rewelacją jesieni zdecydowała świetna pierwsza połowa. Oba zespoły zaczęły spokojnie i dopiero po kilku minutach oglądaliśmy godny odnotowania strzał. Oba zespoły zaczęły spokojnie i dopiero po kilku minutach oglądaliśmy godny odnotowania strzał. Więcej w „Sporcie”

Napastnik z krwi i kości

Ostatnie mecze potwierdziły, że tworzymy zgrany zespół, na którego wyniki pracujemy wszyscy – podkreślił Dawid Wolny, autor drugiego z rzędu i trzeciego w sezonie hat tricka dla Polonii Bytom. Obie Polonie przystąpiły do gry po efektownych wygranych (bytomianie pokonali Odrę 5:1, a nysanie Lechię 4:1), więc trenerzy nie zdecydowali się na zmiany wyjściowych składach. Lepiej w mecz weszli gospodarze. Więcej w „Sporcie”

Jeszcze w poniedziałkowym numerze „Sportu”:
  • Beniaminek spod Jasnej Góry z uczuciem niedosytu pozostał liderem, a szanujący punkt bielszczanie spadli z podium
  • Nowa świecka tradycja określiła niegdyś mecze Szombierek z Ruchem Radzionków jako najbardziej górnicze derby Śląska, a że językoznawcy zgodnie twierdzą, iż każdy kolejny przymiotnik osłabia wartość określanego podmiotu, pozostańmy przy Górniczych Derbach Śląska
  • Łukaszowi Fabiańskiemu nie udało się zachować czystego konta na Old Trafford. Kompromitacja trenera Chelsea w starciu z byłym klubem
  • Nikt już nie pamięta o kryzysie Bayernu Monachium. Teraz każdy zespół ponownie może liczyć na to, że w spotkaniu z Bawarczykami zainkasuje kilka bramek
  • W polskim kolarstwie przełajowym Marek Konwa zapracował na status „ikony” tej dyscypliny sportu. 10-krotny z rzędu mistrz naszego kraju, brązowy medalista mistrzostw świata U-23 i olimpijczyk, potwierdził, że w dalszym ciągu jest w wysokiej formie
  • Jeszcze tylko w stolicy Francji Hubert Hurkacz może szukać kluczy do mastersa…
  • Coco Gauff, Caroline Garcia i Daria Kasatkina będą w turnieju masters grupowymi rywalkami Igi Świątek
  • Katarzyna Wasick triumfowała na dystansie 50 metrów stylem dowolnym pierwszego dnia zawodów pływackiego Pucharu Świata na krótkim (25 m) basenie w Toronto. Polka czasem 23,27 s poprawiła o 0,03 s własny rekord kraju

Foto główne: Marcin Bulanda/Pressfocus