Żużel. Cel: szybka odbudowa

ROW Rybnik ma szansę odbudować się po zadziwiającej porażce z zeszłego tygodnia.


Po ostatnim wyjazdowym zwycięstwie w Rybniku Arged Malesa Ostrów znalazła się na szczycie tabeli 1. ligi. W najbliższą niedzielę również w roli gości zmierzą się z Wilkami Krosno. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi dwoma zespołami wygrali krośnianie 46:44. Ta niewielka przewaga pozwala myśleć ostrowianom o zdobyciu punktu bonusowego. Są w niezłej formie i bardzo dobrze radzą sobie na wyjazdach.

Jednak Wilki również mają swoje argumenty. Znajdują się na 3. miejscu w lidze i są groźnymi rywalami dla wszystkich pierwszoligowych zespołów. Dlatego to ten pojedynek zapowiada się na najciekawszy w zbliżającej się kolejce.

ROW natomiast zmierzy się przy ul. Gliwickiej w Rybniku z Orłem Łódź. Strata „Rekinów” po pierwszym spotkaniu jest niewielka, bo zaledwie dwupunktowa i wydaje się, że mogą powalczyć o bonus. Jednak po pojedynku z Ostrovią pozostaje wiele znaków zapytania. Rybniccy kibice mają nadzieję, że zeszłotygodniowa porażka była tylko wypadkiem przy pracy. Aby to udowodnić, podopieczni Marka Cieślaka muszą zwyciężyć z łodzianami, którzy w tym sezonie bywają nieprzewidywalni.


Niedziela, 4 lipca:
Cellfast Wilki Krosno – Arged Malesa Ostrów (godz. 14.00)

Aforti Start Gniezno – Unia Tarnów (godz. 14.00)

Poniedziałek, 5 lipca:

ROW Rybnik – Orzeł Łódź (godz. 18.00)

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Zdunek Wybrzeże Gdańsk (godz. 20.15)


Fot. Marcin Bulanda / PressFocus