Zobacz
Do góry

Żużel. Po kolejny bonus

Już w niedzielę Zdunek Wybrzeże Gdańsk, podejmie na swoim terenie PGG ROW Rybnik – lidera 1. Ligi Żużlowej.

W pierwszym meczu rybniczanie wypracowali sobie niezłą przewagę. Wygrali 58:32 i są bliscy zdobycia kolejnego, punktu bonusowego. Pierwszy zdobyli w zeszłym tygodniu, pewnie wygrywając z Ostrovią. W niedzielę wcale nie będzie łatwo, bo na swoim stadionie Wybrzeże prezentuje się całkiem nieźle, a dodatkowo, również mają chęć na zdobycie drugiego, dodatkowego punktu.

W składzie obu zespołów nie ma żadnych zmian w stosunku do poprzedniej kolejki. Jedyne niewiadome znajdują się pod ostatnimi numerami juniorów. Po ostatnim, słabszym występie Matuesza Tudzieża, może on stracić miejsce w składzie. Zastąpił on Przemysława Gierę (w meczu z Wybrzeżem) i z przytupem wszedł do 1. ligi, ale teraz spuścił z tonu. Przerwa może mu pomóc. Cała reszta „Rekinów” – bez zmian. Każdy na swoim miejscu i w znakomitej formie.

W tym tygodniu rozgrywane były ćwierćfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski. Trzeba zaznaczyć, że po gorszym występie z Ostrovią, Kacper Woryna zaliczył fantastyczne zawody w Krośnie. Wygrał 4 biegi z rzędu, a w piątym, ostatnim zdobył 2 punkty, kończąc zawody na pierwszym miejscu. W ten sposób zakwalifikował się do półfinału, tak samo, jak Mateusz Szczepaniak, który startował w Opolu. Niestety szczęście nie dopisało Robertowi Chmielowi i Zbigniewowi Sucheckiemu, którym brakowało awansu o jedno miejsce, żeby znaleźć się na liście rezerwowych.

Żużel. Będzie Dudek dance?

ROW aktualnie jest na fali, nawet gdy w drużynie pojawi się słabsze ogniwo, to jest tuszowane przez pozostałych zawodników. W zeszłym tygodniu odbudował się Linus Sundstroem, wspaniale jeździł Troy Batchelor (choć to nic nowego), a Siergiej Łogaczew zachwyca rybnicką publiczność i z każdym meczem jest coraz lepszy i pewniejszy.

Ostatnie spotkanie Wybrzeża zostało przerwane po 8. biegu i ciężko stwierdzić, w jakiej są formie. Najlepiej zdążyli się zaprezentować Kacper Gomólski i Jacob Thorsell, ale wystartowali odpowiednio w dwóch i trzech biegach. Miejmy nadzieję, że pogoda w niedzielę nie zepsuje zmagań i mecz odbędzie się planowo.

PGG ROW Rybnik – Zdunek Wybrzeże Gdańsk,

niedziela 9 czerwca,
14:30

ROW: 1. Troy Batchelor, 2. Siergiej Łogaczow, 3. Mateusz Szczepaniak, 4. Linus Sundstroem, 5. Kacper Woryna, 6. Robert Chmiel, 7. –

Wybrzeże: 9. Mikkel Bech, 10. Kim Nilsson,11. Krystian Pieszczek, 12. Kacper Gomólski, 13. Jacob Thorsell, 14. Karol Żupiński, 15. –

Transmisja Polsat Sport Extra
Sędziuje Paweł Słupski

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w żużel

 • Żużel. Cud w Vojens?

  W sobotę będziemy świadkami 3. finału TAURON Speedway Euro Championship. Zdecydowanym faworytem jest Leon Madsen.

  Kacper Janoszka10 sierpnia 2019
 • Grand Prix Polski. To Tutaj się zaczęło

  Po 12 latach żużlowa Grand Prix ponownie zostanie rozegrana na Stadionie Olimpijskim. Pierwsze w ogóle zawody tego cyklu odbyły się w...

  Kacper Janoszka3 sierpnia 2019
 • PGG ROW Rybnik. Wygrana na koniec

  W niedzielne popołudnie, PGG ROW Rybnik wygrał na wyjeździe z Orłem Łódź.

  Kacper Janoszka28 lipca 2019
 • PGG ROW Rybnik. Próba przed play offem

  Po trzech tygodniach przerwy PGG ROW Rybnik będzie w niedzielę mierzył się z Orłem w Łodzi.

  Kacper Janoszka28 lipca 2019
 • Speedway of Nations. Wygrać może każdy

  W ten weekend odbędzie się finał Speedway of Nations, czyli mistrzostwa świata par.

  Kacper Janoszka20 lipca 2019
 • Wszystkie zakręty Griszy

  Grigorij Łaguta wzbudza niemałe kontrowersje, szczególnie na Śląsku. W poprzedni weekend przypomniał się kibicom speedwaya, wygrywając pierwszy finał TAURON Speedway Euro...

  Kacper Janoszka17 lipca 2019
 • Żużel. Wielcy nieobecni

  Dziś w Gdańsku zawody PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Z powodu kontuzji zabraknie mistrza świata.

  Kacper Janoszka12 lipca 2019
 • PGG ROW Rybnik. Nie ma drugiej linii

  Po wypadku Siergieja Łogaczowa PGG ROW Rybnik punktuje coraz gorzej.

  Kacper Janoszka10 lipca 2019
 • Żużel. Żyto odstawi Sundstroema

  W niedzielę mecz dwóch najlepszych ekip w Nice 1. Lidze Żużlowej, PGG ROW-u Rybnik podejmuje Car Gwarant Startu Gniezno.

  Kacper Janoszka7 lipca 2019