Żużel. Po kolejny bonus

W pierwszym meczu rybniczanie wypracowali sobie niezłą przewagę. Wygrali 58:32 i są bliscy zdobycia kolejnego, punktu bonusowego. Pierwszy zdobyli w zeszłym tygodniu, pewnie wygrywając z Ostrovią. W niedzielę wcale nie będzie łatwo, bo na swoim stadionie Wybrzeże prezentuje się całkiem nieźle, a dodatkowo, również mają chęć na zdobycie drugiego, dodatkowego punktu.

W składzie obu zespołów nie ma żadnych zmian w stosunku do poprzedniej kolejki. Jedyne niewiadome znajdują się pod ostatnimi numerami juniorów. Po ostatnim, słabszym występie Matuesza Tudzieża, może on stracić miejsce w składzie. Zastąpił on Przemysława Gierę (w meczu z Wybrzeżem) i z przytupem wszedł do 1. ligi, ale teraz spuścił z tonu. Przerwa może mu pomóc. Cała reszta „Rekinów” – bez zmian. Każdy na swoim miejscu i w znakomitej formie.

W tym tygodniu rozgrywane były ćwierćfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski. Trzeba zaznaczyć, że po gorszym występie z Ostrovią, Kacper Woryna zaliczył fantastyczne zawody w Krośnie. Wygrał 4 biegi z rzędu, a w piątym, ostatnim zdobył 2 punkty, kończąc zawody na pierwszym miejscu. W ten sposób zakwalifikował się do półfinału, tak samo, jak Mateusz Szczepaniak, który startował w Opolu. Niestety szczęście nie dopisało Robertowi Chmielowi i Zbigniewowi Sucheckiemu, którym brakowało awansu o jedno miejsce, żeby znaleźć się na liście rezerwowych.

ROW aktualnie jest na fali, nawet gdy w drużynie pojawi się słabsze ogniwo, to jest tuszowane przez pozostałych zawodników. W zeszłym tygodniu odbudował się Linus Sundstroem, wspaniale jeździł Troy Batchelor (choć to nic nowego), a Siergiej Łogaczew zachwyca rybnicką publiczność i z każdym meczem jest coraz lepszy i pewniejszy.

Ostatnie spotkanie Wybrzeża zostało przerwane po 8. biegu i ciężko stwierdzić, w jakiej są formie. Najlepiej zdążyli się zaprezentować Kacper Gomólski i Jacob Thorsell, ale wystartowali odpowiednio w dwóch i trzech biegach. Miejmy nadzieję, że pogoda w niedzielę nie zepsuje zmagań i mecz odbędzie się planowo.

PGG ROW Rybnik – Zdunek Wybrzeże Gdańsk,

niedziela 9 czerwca,
14:30

ROW: 1. Troy Batchelor, 2. Siergiej Łogaczow, 3. Mateusz Szczepaniak, 4. Linus Sundstroem, 5. Kacper Woryna, 6. Robert Chmiel, 7. –

Wybrzeże: 9. Mikkel Bech, 10. Kim Nilsson,11. Krystian Pieszczek, 12. Kacper Gomólski, 13. Jacob Thorsell, 14. Karol Żupiński, 15. –

Transmisja Polsat Sport Extra
Sędziuje Paweł Słupski

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze