Raków znalazł nowego stopera? Adnan Kovacević na radarze mistrza Polski?

Mistrzowie Polski rozpoczynają 21 czerwca pierwszy obóz przygotowawczy. Do zespołu stacjonującego w Arłamowie ma dołączyć nowy zawodnik. Ma być nim obrońca Adnan Kovacević.


Nieunikniona zmiana

Raków przygotowuje się do wymagających tygodni. Mistrzów Polski czeka rywalizacja z Florą Tallinn w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Dodatkowo w lipcu rozegrają mecz o Superpuchar Polski, jak również pierwsze kolejki ligowe. Jeżeli przejdą Florę, to zapewne czekać ich będzie także druga runda eliminacji do najważniejszych rozgrywek europejskich.

Częstochowianie więc muszą przygotować zespół, który będzie w stanie rywalizować na kilku frontach jednocześnie. Nie będzie to jednak takie proste. W ostatnich godzinach mistrz Polski poinformował o rozstaniu z Tomasem Petraskiem. Czeski defensor wraz z końcem czerwca zmieni klub. Raków więc poszukuje dla niego zastępcy. Trzeba jednak przyznać, że jeżeli plotki o transakcji okażą się prawdę, to mistrz Polski dokona dużego wzmocnienia.


Czytaj więcej o Rakowie


Adnan Kovacević ma doświadczenie

Zgodnie z nimi mistrz Polski zainwestuje w zawodnika, który przede wszystkim ma już doświadczenie tak w ekstraklasie, jak i w Lidze Mistrzów. Mowa o 29-letnim stoperze z Bośni i Hercegowiny. Adnan Kovacević ostatnie trzy lata spędził na Węgrzech, w Ferencvarosie. Zespół zdobywał mistrzostwa kraju i grał w Lidze Mistrzów. Kovacević zaliczył w niej dwa występy w fazie grupowej. Ferencvaros uległ w nich Barcelonie i zremisował z Dinamem Kijów. Zagrał także kilka meczów w Lidze Europy.

29-latek niewątpliwie byłby solidnym wzmocnieniem zespołu i zapewne wyróżniającą się pod względem doświadczenia w europejskich pucharach jednostką. Przez trzy lata w Ferencvarosie rozegrał łącznie 68 meczów, w których zaliczył dwie asysty. Zespół z Węgier nie zdecydował się na przedłużenie umowy z zawodnikiem. Tę sytuację prawdopodobnie wykorzysta Raków. Kovacević na dniach powinien podpisać umowę z mistrzem Polski, oczywiście jeśli przejdzie pomyślnie badania medyczne.


Na zdjęciu: Adnan Kovacević (z lewej) ma ligowe doświadczenie.

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.