Ile i za co? Oceniamy Polaków za mecz z Albanią!

Reprezentacja Polski w Tiranie wyglądała jak zbieranina przypadkowych, przeciętnych piłkarzy.

Albania – Polska: noty obrońcy

Wojciech SZCZĘSNY – 5

Nie był w stanie obronić pierwszego celnego strzału, ale trzeba przyznać, że uderzenie Asaniego było wyśmienite. Strzał Doku i rykoszet, to coś, czego zatrzymać raczej też nie mógł. Najmniej winien kompromitacji.

Matty CASH – 4

Od początku meczu pokazał świetne przygotowanie motoryczne, ale niewiele z tego wynikało. Wyrzuty z autu nic nie dały. Miał być motorem napędowym, a był co najwyżej… motorynką, a i to nie zawsze.

Jan BENDAREK (34 min) – 3

Zdecydowanie za szybko złapał żółtą kartkę. Później kilka razy bezbłędnie interweniował, ale po jednej z takich akcji musiał opuścić boisko ze względu na kontuzję.

Jakub KIWIOR – 4

Zachował się, jak rasowy snajper, ale chwilę wcześniej był na minimalnym spalonym. Trudno mieć do niego pretensje, że nie był bliżej Asaniego. Na stojąco próbował zatrzymać dośrodkowanie tuż przed 2 golem dla Albańczyków.

Tomasz KĘDZIORA – 3

Wydaje się, że to on mógł prędzej doskoczyć do Asaniego i uniemożliwić mu oddanie znakomitego strzału, po którym Albania objęła prowadzenie. Czasami nerwowy, niezbyt pewny, choć i zbyt ostrożny.

Bartosz BERESZYŃSKI (70 min) – 4

Musiał od początku ścigać się z szybkimi Albańczykami i raczej wychodził z tych pojedynków obronną ręką, choć nie uniknął żółtej kartki.

Mateusz WIETESKA (56 min) – 3

Wszedł w trudnym momencie, musiał zastąpić kontuzjowanego Bednarka. Pod koniec I połowy Szczęsny wrzucił go na minę, ale poradził sobie. Nie poradził sobie jednak z Daku, który trafił na 2:0 dla gospodarzy.

Od początku spotkania aktywny, a jego dośrodkowanie z wolnego było najwyższej próby. VAR nie był jednak po naszej stronie. Jedno dobre zagranie, to jednak zdecydowanie zbyt mało.

Grzegorz KRYCHOWIAK (70 min) – 2

W setnym występie w reprezentacji długo nie… popełnił błędu. Do momentu, kiedy próbował strzałów, bo oba uderzenia z początku II odsłony trzeba przemilczeć. A później złapał kartkę, choć nie powinien.

Piotr ZIELIŃSKI – 4

Choć oddał pierwszy celny strzał, zbyt lekki, na bramkę, to przed przerwą było go zdecydowanie za mało. I niewiele się następnie zmieniło. Może i próbował się rozkręcić, ale było już zdecydowanie za późno.

Jakub KAMIŃSKI (61 min) – 3

Dopiero po upływie 30 minut pierwszej połowy zauważyliśmy, że znajduje się na placu gry. Od początku II połowy było lepiej, ale był pierwszy do zmiany i ta zmiana nastąpiła.

Kamil GROSICKI (29 min) – 1

Wszedł na boisko, popełnił banalną stratę i straciliśmy drugiego gola. Z dystansu strzelał, jak… Krychowiak, czyli fatalnie. Jedno udane dośrodkowanie.

Michał SKÓRAŚ (20 min) – 1

Zmiana raczej anonimowa.

Karol LINETTY (20 min) – 1

Miał piłkę 3 lub 4 razy i za każdym razem nie wiedział, co ma z nią zrobić.

Albania – Polska: noty – napastnicy

Robert LEWANDOWSKI – 3

Niczego dobrego o jego występie przed przerwą powiedzieć nie można. Wiele razy było tak, że musiał szarpać się z rywalami, ale coś potrafił z tego wykrzesać. Tym razem nie zdziałał nic.