Oficjalnie! Dariusz Marzec trenerem Podbeskidzia

Dariusz Marzec oficjalnie został ogłoszony jako nowy trener Podbeskidzia Bielsko-Biała.


O poranku informowaliśmy o tym, że nowym trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała będzie Dariusz Marzec. Te informacje oficjalnie zostały potwierdzone przez klub z południa Polski.

54-letni szkoleniowiec na tym stanowisku zastąpił Grzegorza Mokrego. Ostatnio Marzec pracował w Wieczystej Kraków. Tam jego przygoda zakończyła się zimą bieżącego roku. Teraz przed trenerem trudne zadanie w postaci wyprowadzenia bielszczan na prostą. Zespół zmaga się z wieloma problemami. Przede wszystkim znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli 1. ligi. W tym sezonie wygrał zaledwie dwa mecze. To zmusiło władze klubu do podjęcia decyzji o zwolnieniu Mokrego i zatrudnieniu nowego szkoleniowca, który na swoim trenerskim szlaku obejmował także zespoły Arki Gdynia, czy Stali Mielec.

Wraz z nowym trenerem Podbeskidzie poinformowało o zatrudnieniu nowych członków sztabu szkoleniowego. Asystentem Dariusza Marca będzie 31-letni Jakub Nowak, związany wcześniej z Dunajcem Nowy Sącz. Nowym trenerem bramkarzy będzie natomiast Mariusz Mucharski, który w przeszłości pracował w Bruk-Bet Termalice, Koronie Kielce, czy Wiśle Płock. Tym samym z pracą pożegnali się Tomasz Byszko (trener analityk), Michal Peszković (trener bramkarzy) oraz Dawid Musiał (trener przygotowania motorycznego).


Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus