Drugi transfer

Zgodnie z zapowiedziami, po powrocie z obozu w Gniewinie Filip Karbowy został nowym piłkarzem Piasta.


Filip Karbowy piłkarzem Piasta Gliwice

Były pomocnik Chojniczanki Chojnice, który przez ostatnie tygodnie był sprawdzany przez sztab szkoleniowy gliwiczan związał się dwuletnim kontraktem z opcją jego przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

– Ten transfer pomoże wzmocnić rywalizację i głębię składu w linii pomocy. Filip Karbowy trenował z naszym zespołem przez ostatni okres i przekonał do siebie trenera Aleksandara Vukovicia oraz sztab szkoleniowy. Dzięki temu wiemy, że dokonaliśmy dobrego wyboru – przyznał prezes Piasta Grzegorz Bednarski po finalizacji umowy z 25-letnim piłkarzem.


Czytaj także:


Filip Karbowy, urodzony 3 września 1997 roku w Turku, swoją piłkarską przygodę rozpoczął w Olo Władysławów. Następnie przeszedł do Legii Warszawa. Z klubu ze stolicy odszedł w 2016 roku. Następnie grał w Miedzi Legnica, Górniku Łęczna, Wigrach Suwałki, Zagłębiu Sosnowiec i Chojniczance Chojnice. W tym ostatnim klubie spędził dwa sezony. Przez cały tamten czas zaprezentował swoje umiejętności w 47 meczach, strzelając trzy gole i notując dziewięć asyst dla zespołu.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że zostałem zawodnikiem Piasta. To spełnienie jednego z moich marzeń. Jeszcze kilka ich mam, więc dalej zamierzam ciężko pracować, aby je też spełnić. Z niecierpliwością czekam na nowy sezon – powiedział Filip Karbowy po podpisaniu kontraktu z klubem.


Na zdjęciu: Filip Karbowy to najnowsze wzmocnienie Piasta Gliwice.
Fot. Piast Gliwice


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.