Zobacz
Do góry

GKS 1962 Jastrzębie. „Zawi” się pożegnał

Damian Zawierucha, który od lutego 2014 roku pracował w roli trenera przygotowania fizycznego w GKS-ie Jastrzębie, odchodzi z klubu.

Dla wielu kibiców jest to spore zaskoczenie, ponieważ trener ten był niezwykle ceniony i lubiany przez wszystkich sympatyków zespołu, przy którym był od czasów, kiedy ten występował na poziomie IV ligi. „Zawi” przebył zatem z drużyną długą drogę, aż na zaplecze I ligi, którą postanowił zakończyć z powodów osobistych.

GKS Jastrzębie. Przedsmak rewolucji

– To była najtrudniejsza decyzja w moim życiu. Po ponad pięciu latach współpracy muszę odejść. Dziękuję za zaufanie i możliwość rozwoju przez te wszystkie lata. Czas w GKS-ie był dla mnie wyjątkowy. Życie często wymaga trudnych wyborów. Rodzinie jastrzębskiego klubu poświęciłem mnóstwo czasu. Teraz nadszedł czas, aby skupić się na mojej rodzinie – powiedział Damian Zawierucha, który jest związany z klubem emocjonalnie, bo pochodzi, mieszka i pracuje, jako nauczyciel wychowania fizycznego, w Jastrzębiu-Zdroju.

Kibice pierwszoligowca, z pewnością, nie zapomną czasów, kiedy to ich zespół – szczególnie w niższych klasach rozgrywkowych – dominował nad rywalami pod względem wytrzymałościowym, co było ogromną zasługą pracy Damiana Zawieruchy. Jak na razie nie wiadomo, czy klub zatrudni nowego trenera przygotowania fizycznego, ale wiadomo już, że z drużyną będzie pracował nowy fizjoterapeuta.

Z GKS-u odchodzi Dominik Gajda, którego zastąpi Szymon Kaźmierczak. W ostatnim czasie nowy „fizjo” pracował w Przyszłości Rogów i Fortecy Świerklany, a wcześniej, przez 11 lat, trenował piłkę nożną w Odrze Wodzisław, skąd zna trenera jastrzębskiego zespołu, Jarosława Skrobacza.

 

Na zdjęciu: Damian Zawierucha (z prawej) nie pracuje już w GKS-ie Jastrzębiu.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w I liga

 • Podbeskidzie Bielsko-Biała. Bramkarz po niedzieli?

  Piłkarze i sztab szkoleniowy Podbeskidzia Bielsko-Biała wracają z urlopów.

  Jakub Kubielas16 czerwca 2019
 • Grzybek: Pępowina została przerwana

  Rozmowa z Mateuszem Grzybkiem, nowym zawodnikiem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

  Maciej Grygierczyk14 czerwca 2019
 • Babiarz wraca do gry

  Piłkarze Zagłębia w najbliższy poniedziałek wznowią treningi. W gronie zawodników, którzy rozpoczną przygotowania do nowego sezonu, będzie Bartłomiej Babiarz, który na...

  Krzysztof Polaczkiewicz13 czerwca 2019
 • Były kapitan odchodzi

  Tomasz Nowak nie jest już piłkarzem Zagłębia. Były kapitan za porozumieniem stron rozwiązał obowiązujący do końca czerwca 2020 roku kontrakt.

  Redakcja13 czerwca 2019
 • Kameruńczyk zastąpi Sanogo?

  Treningi w pierwszoligowym klubie z Sosnowca rozpoczyna Bertrand Bebey. Najbliższe dni zdecydują czy urodzony w kameruńskim Jaunde napastnik zostanie w Zagłębiu...

  zich13 czerwca 2019
 • Podbeskidzie. Danielak na dwa lata [aktualizacja]

  Wszystko wskazuje na to, że kolejnym, po Rafale Figielu, nowym nabytkiem Podbeskidzia Bielsko-Biała zostanie Karol Danielak.

  JK12 czerwca 2019
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała. Szukają bramkarza

  Wszystko wskazuje na to, że Wojciech Fabisiak opuści Podbeskidzie i w związku z powyższym „górale” intensywnie rozglądają się za golkiperem.

  Jakub Kubielas11 czerwca 2019
 • Zagłębie Sosnowiec. Młodzież na początek

  Zagłębie Sosnowiec rozpoczęło wczoraj przygotowania do kolejnego sezonu. Na razie do zajęć pod okiem nowego trenera Radosława Mroczkowskiego przystąpili m.in. piłkarze,...

  Krzysztof Polaczkiewicz11 czerwca 2019
 • Gojny: Inne kluby mnie chcą, ale za darmo

  Rozmowa z Dawidem Gojnym, obrońcą GKS-u 1962 Jastrzębie.

  Bogdan Nather9 czerwca 2019