Piłkarze GieKSy ponownie zawodzą kibiców: Gorzka porażka z Polonią

W meczu ligowym Polonia Warszawa wygrała z GKS Katowice 2:0. Gole dla gości zdobyli Zawistowski i Tomczyk.

Mecz zapowiadał się jako szansa dla GKS-u na przełamanie serii meczów bez zwycięstwa, która trwała od sierpnia. Trener katowiczan, Rafał Górak, postawił na sprawdzony skład, który wcześniej zremisował z zespołem z Łęcznej.

Polonia, mimo początkowych trudności w sezonie, pokazała wzrost formy w ostatnich spotkaniach. W jej składzie wystąpili byli gracze GKS-u: bramkarz Mateusz Kuchta i obrońca Michał Kołodziejski.

Początek meczu charakteryzował się ostrożną grą obu drużyn, skoncentrowaną na kontratakach. W 22. minucie po szybkiej akcji Polonii, Nikodem Zawistowski otworzył wynik meczu. GKS odpowiadał atakami, ale nie zdołał znaleźć sposobu na skuteczne zagrożenie bramce przeciwnika. Najlepszą okazję miał Oskar Repka, jednak jego uderzenie głową zostało zatrzymane przez Kuchtę.

Druga połowa rozpoczęła się od aktywniejszej gry GKS-u. Mateusz Marzec miał szansę na wyrównanie, lecz jego strzał minął cel. Niestety dla katowiczan, w 55. minucie Paweł Tomczyk podwyższył prowadzenie Polonii. Po drugim golu zespół z Warszawy skoncentrował się na obronie wyniku.

Mimo przewagi i kilku szansach GKS-u na zmianę rezultatu brakowało skuteczności w ofensywie. Ostatecznie, Polonia zabezpieczyła sobie wygraną na wyjeździe. Następny mecz GKS Katowice odbędzie się w niedzielę, 5 listopada o godzinie 15:00, przeciwko Stali Rzeszów.

GKS Katowice – Polonia Warszawa 0:2 (0:1)

0:1 – Zawistowski, 22 min
0:2 – Tomczyk, 55 min

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek (46. Figiel), Jędrych, Komor, Rogala – Błąd (76. Shibata), Repka, Kozubal (76. Baranowicz), Alemán (44. Marzec) – Bergier (62. Mak).

Polonia Warszawa: Kuchta – Grudniewski, Tomczyk (72. Kobusiński), Bajdur (72. Kluska), Okhronchuk (85. Wojciechowski), Koton, Biedrzycki, Kołodziejski, Zawistowski (76. Pawłowski), Kowalski-Haberek, Michalski (85. Marciniec).

Na zdjęciu: Po piątkowym meczu, to zawodnicy Polonii mają oczywiście powody do zadowolenia.