GKS Katowice. Prezentacja i próba generalna

Ostatnim sprawdzianem formy będzie spotkanie z III-ligowym Rekordem Bielsko-Biała. Rozpocznie się on tuż po prezentacji zespołu, którą zaplanowano na 16.45. Działacze GieKSy zapraszają więc kibiców chętnych do bliższego poznania zawodników dotychczasowej kadry oraz tych, którzy tego lata zasilili klub. A to grono jest bardzo liczne, bo praktycznie każdego dnia informowano o kolejnym transferze.

Wiadomo więc, że podopiecznymi Rafała Góraka zostali: bramkarze Bartosz Mrozek (ostatni klub Elana Toruń) i Konrad Piskorz (FASE Szczecin), obrońcy Mateusz Broda (Piast Gliwice), Grzegorz Janiszewski (Stal Stalowa Wola), Kacper Michalski (Górnik Zabrze), Grzegorz Rogala (Błękitni Stargard) i Zbigniew Wojciechowski (LKS Goczałkowice), pomocnicy Michał Gałecki (Motor Lublin), Szymon Kiebzak (Garbarnia Kraków), Maciej Stefanowicz (Elana), Łukasz Wroński (Stal Mielec) i Marcin Urynowicz (Odra Opole) oraz napastnicy Mateusz Kompanicki (Chełmianka) i Dawid Rogalski (Gryf Wejherowo).

Dodajmy, iż wczoraj do kardy pierwszego zespołu włączeni zostali 18-latkowie: obrońca Thomas Skiba, bramkarz Tomasz Spałek i pomocnik Miłosz Poloczek. Dwaj pierwsi do tej pory grali w katowickich rezerwach, a trzeci w KS Stadion Śląski Chorzów, z którego został wypożyczony na rok z opcją pierwokupu.

Warto również dodać, iż w sobotę – i to z pewnością w pierwszej kolejności – zaprezentowana zostanie również drużyna kobiet, która była prawdziwą rewelacją poprzednich rozgrywek. Ekipa prowadzona przez Witolda Zająca była beniaminkiem ekstraklasy, kończąc sezon na 6. miejscu. W nowym sezonie katowiczanki, choć grać będą w nieco zmodyfikowanym składzie, planują powalczyć o coś więcej. Mają w tym pomóc m.in. nowe zawodniczki: Kasandra Parczewska, Klaudia Miłek, Dominika Sykorova i Nadja Stanović. Pierwszy mecz o punkty odbędzie się 3 sierpnia o 12.00, a rywalem kobiecej GieKSy będą Czarne Sosnowiec, brązowe medalistki ostatnich rozgrywek.

 

Na zdjęciu: GKS Katowice jest już prawie gotowy do nowego sezonu.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze