Zobacz
Do góry

GKS Tychy. Chorwat i… Horwat

Dario Kristo i Ken Kallaste to dwaj pierwsi zawodnicy, którzy tego lata wzmocnili GKS Tychy.


Obaj mają 30 lat, obaj z tyskim I-ligowcem związali się rocznymi kontraktami i obaj są obcokrajowcami dobrze znanymi na polskim rynku. Kallaste to Estończyk, który w naszym kraju występuje od 2016 roku. W ekstraklasie rozegrał ponad 80 spotkań. Bronił barw Górnika Zabrze, a ostatnie trzy sezony spędził w Koronie Kielce. Jest lewym obrońcą, dlatego o miejsce w składzie rywalizować będzie z Dawidem Abramowiczem. Kristo zaś to środkowy pomocnik z Chorwacji. Ostatnie 1,5 roku spędził w łódzkim Widzewie. Był kapitanem drużyny, która w spektakularny sposób przegrała wiosną walkę o awans do I ligi.

Kristo i Kallaste wezmą dziś udział w pierwszym tego lata treningu GKS-u. Tyszanie zainaugurują okres przygotowawczy po południu na boisku przy osiedlu A. Nową twarzą ma być też Tomasz Horwat, który obejmie funkcję II trenera zespołu. Wcześniej pracował jako koordynator klubowej akademii Śląska Wrocław. W Tychach zastąpi wieloletniego bliskiego współpracownika Ryszarda Tarasiewicza, Waldemara Tęsiorowskiego, który nie zdecydował się na przedłużenie wygasającego 30 czerwca kontraktu.

GKS Tychy. Stabilizacja przede wszystkim

Na dzisiejszym treningu pojawią się zawodnicy wracający z wypożyczeń: boczny obrońca Konrad Pipia (ostatnio Gwarek Tarnowskie Góry) oraz napastnik Dawid Rogalski (Gryf Wejherowo). Inny z wypożyczonych napastników, Piotr Giel (Ruch Chorzów), ma przy Edukacji umowę ważną jeszcze tylko przez 11 dni i już wiadomo, że nie zostanie ona prolongowana. Do I-ligowej drużyny GKS-u dołączy za to Wojciech Szumilas. 23-letni środkowy pomocnik ostatni sezon spędził w rezerwach. Na boiskach IV ligi strzelił ponad 20 goli. Sztab szkoleniowy na początku okresu przygotowawczego testować będzie Floriana Pfertzela. To francuski obrońca, który ostatnio grał w piątoligowych rezerwach Ajaccio. Sprawdzana będzie też grupa polskich zawodników z niższych klas rozgrywkowych.

Wczoraj Adrian Odyjewski i Marek Igaz podpisali nowe umowy z GKS-em Tychy. Pierwszy z nich podpisał dwuletni kontrakt, drugi zaś roczny.

Na zdjęciu: Zimą Dario Kristo (z prawej) toczył boje z Łukaszem Grzeszczykiem w meczu towarzyskim, a od wczoraj jest jego klubowym kolegą.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w I liga

Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com