Tyski komplet i jeden niepocieszony

W hitowym meczu 4. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy na własnym stadionie wygrał z Wisłą Kraków. Zobacz, jaki padł w meczu GKS Tychy – Wisła Wynik wynik.

GKS Tychy – Wisła Kraków. Relacja i wynik

GKS Tychy może mówić o dobrym starcie rozgrywek Fortuna 1. Ligi. Po trzech kolejkach przewodził stawce pierwszoligowców. W 3. kolejce piłkarze z Tychów na terenie rywala wygrali z Odrą Opole. Wisła Kraków tak dobrego startu nie miała. W poprzedniej kolejce nie wykorzystała atutu własnego boiska w meczu z Stalą Rzeszów.

Wisła Kraków także musiała uznać wyższość zespołu Dariusza Banasika

Mający na swoim koncie komplet punktów tyszanie w pierwszym w tym sezonie domowym meczu podejmowali krakowian, którzy wprawdzie w trzech pierwszych kolejkach byli niepokonani, ale dwa remisy mocno rozczarowały sympatyków „Białej gwiazdy”. Po czwartej potyczce można już mówić o tym, że pod Wawelem zaczęła się frustracja fanów. To GKS Tychy wykonał w tym sezonie czwarty zwycięski krok odprawiając zespół Radosława Sobolewskiego z kwitkiem.

Pod znakiem Błachewicza

Pierwsza połowa przebiegała pod znakiem Marcela Błachewicza. Lewoskrzydłowy gospodarzy w 25. minucie, uruchomiony przez Śpiączkę, popędził bowiem wzdłuż linii bocznej. Następnie minął Kacpra Dudę i wbiegł w pole karne, żeby dograć w pole bramkowe gości. Tam Igor Łasicki interweniował tak niefortunnie, że skierował futbolówkę do swojej bramki. Sędzia analizując obraz na ekranie dopatrzył się, że w trakcie rajdu 20-latek z GKS-u Tychy dotknął piłkę ręką i nie uznał gola.

Co się jednak odwlecze… W 41. minucie tym razem po wybiciu Jakuba Tecława Błachewicz napędził akcję, którą „rozrzucił” Patryk Mikita, zagrywając na prawą stronę do Dominika Połapa. Ten z 25. metra dośrodkował w pole karne, gdzie wychowanek Lidera Włocławek wolejem z narożnika piątki ulokował piłkę w długim rogu.

Ten jedyny celny strzał trójkolorowych w pierwszej połowie dał im prowadzenie, które zostało utrzymane do końcowego gwizdka, choć po przerwie Wisła, po dokonaniu trzech roszad w składzie, ruszyła do ataku. Najlepszą okazję do wyrównania miał w 70. minucie Goku czyli Joan Roman. Miki Villar uruchomił bowiem znakomitym podaniem swojego rodaka, a ten mając przed sobą tylko Macieja Kikolskiego zdecydował się na strzał podcinką. Wprawdzie przelobował bramkarza tyszan, ale piłka trafiła w poprzeczkę, a nie do siatki.

Coraz więcej sytuacji

W ostatnich minutach gry zmiany dokonane przez Dariusza Banasika zaczęły przynosić coraz więcej sytuacji dla gospodarzy. W 82. minucie z rzutu wolnego z 20. metra groźnie uderzył Mateusz Radecki, a w 90 minucie z 18. Metra przymierzył Daniel Rumin, ale Alvaro Raton był na posterunku. Zabrakło go na nim w 7. minucie doliczonego czasu gry gdy przy rzucie rożnym wykonywanym przez krakowian ruszył w pole karne rywali.

Z oblężenia pola karnego przedarł się jednak Wiktor Niewiarowski, który przebiegł z piłką 50 metrów i z 25. metra uderzył w kierunku pustej bramki. Wydawało się, że super dżoker czwarty raz po wejściu wpisze się na listę strzelców, ale futbolówka trafiła w słupek i arbiter odgwizdał koniec spotkania. W tym momencie niepocieszony Niewiarowski, jako jedyny z tyskiej drużyny, nie potrafił się cieszyć z tego, że po 4 kolejkach GKS Tychy ma 12 punktów i jest liderem I ligi.

GKS Tychy – Wisła Kraków 1:0 (1:0)

1:0 – Błachewicz, 41 min

GKS: Kikolski – Tecław, Nedić, Budnicki – Połap (67. Skibicki, 83. Bieroński), Żytek, Radecki, Błachewicz – Mystkowski (83. Szpakowski), Śpiączka (71. Rumin), Mikita (67. Niewiarowski). Trener Dariusz BANASIK.

WISŁA: Raton – Jaroch (46. Szot), Łasicki (46. Colley), Satrustegui, Junca – Villar (80. Baena), Duda, Basha (46. Sapała), Goku, Alfaro – Sobczak (61. Rodado). Trener Radosław SOBOLEWSKI.

Sędziował Piotr Urban (Warszawa). Widzów 7198. Żółte kartki: Nedić, Połap, Budnicki, Radecki – Łasicki, Szot, Satrustegui.

Tabela I ligi:

🥅 Jaki padł wynik w meczu GKS Tychy – Wisła Kraków?

W 4. kolejce Fortuna 1. Liga: GKS Tychy – Wisła Kraków wynik to 1:0.

📆 Z kim GKS Tychy zagra w 5. kolejce Fortuna 1. Ligi?

W niedzielę, 20 sierpnia o godzinie 12:40 GKS Tychy na wyjeździe zagra z Arką Gdynia.