Pojadą do Austrii

Zabrzanie nie ogłosili jeszcze planów przygotowań, ale w lipcu mają pojechać na tygodniowy obóz do Austrii.


Górnik przygotowania do nowego sezonu rozpocznie już za kilka dni, to zabrzanie dalej milczą w sprawie planów przygotowań przed startem nowych rozgrywek, które przypomnijmy, ruszą w piątek 21 lipca.

„Poldi” załatwia wyjazd

Do treningów „górnicy” wrócą w przyszłym tygodniu. Nie wszyscy zaczną jednak razem. Grający na ostatnich mistrzostwach Europy do lat 17 obrońca Dominik Szala oraz pomocnik Krzysztof Kolanko, którzy zostaną włączeni do kadry pierwszej drużyny, dostali wolne do 21 czerwca. Podobnie rzecz będzie się miała z Richardem Jensenem i Erikiem Janżą, którzy są w kadrach swoich narodowych reprezentacji, odpowiednio Finlandii i Słowenii, które rozgrywają mecze w eliminacjach Euro 2024.

Na początku przygotowań zabrzanie będą trenowali na swoich obiektach. Tak będzie do końca czerwca. Potem na początku lipca mają wyjechać do Austrii, gdzie latem przygotowuje się wiele zagranicznych zespołów. Nie zabraknie tam partnerów jeżeli chodzi o ciekawe sparingowe granie. „Górnicy” kilka lat temu, ale podczas zimowych przygotowań, grali mecz sparingowy w tym kraju z ówczesnym mistrzem Red Bull Salzburg – porażka w lutym 2020 roku 0:3.


Czytaj także w kategorii EKSTRAKLASA


Wtedy za wszystkim stał Jan Loscha, były działacz Górnika i przyjaciel klubu. Teraz wszystko ma organizować Lukas Podolski. Co do „Poldiego”, to sam ma wziąć udział w meczu gwiazd organizowanym 1 lipca w Hanowerze. W jednym zespole mają tam wystąpić takie gwiazdy, jak Kaka, Alessandro Del Piero, Deco, David Trezeguet, Julio Cesar czy Marco Materazzi, a z drugiej zespół złożony z… influencerów. W tej ekipie ma grać mistrz świata z 2014 roku.

Niecodzienny mecz w Knurowie

Wracając do przygotowań Górnika i jego pierwszego meczu sparingowego, to odbędzie się on już 24 czerwca, czyli w kolejną sobotę. O godzinie 17.00 rywalem szóstego zespołu ostatnich rozgrywek ekstraklasy będzie Concordia Knurów, która w tej chwili rywalizuje w klasie okręgowej w grupie I. Wszystko odbędzie się w ramach 100-lecia obchodów Concordii czyli klubu bardzo bliskiemu Górnikowi. W latach 80. była to praktycznie filia ówczesnego mistrza Polski, a grał tam także Waldemar Podolski – ojciec Lukasa.

Wielu graczy z Knurowa trafiało potem do Zabrza. Wymienić można choćby takie nazwiska, jak Marek Kostrzewa, Piotr Jegor, Krzysztof Zagórski, Jacek Wiśniewski czy bracia Wolsztyńscy. Tych wielkich wychowanków, z Jerzym i Dariuszem Dudkiem na czele nie zabraknie też na murawie w sobotę 24 czerwca. Dwie godziny przed spotkaniem Concordia – Górnik zagrają w meczu wychowanków klubu z Knurowa, który założony został w sierpniu 1923 roku.


Na zdjęciu: Górnik przygotowania rozpocznie niebawem, a za letnim obozem Górnika w Austrii stoi Lukas Podolski.

Fot. Dariusz Hermiesz/gornikzabrze.pl


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.