Górnik przegrał z beniaminkiem

Górnik Zabrze pozostał wierny tradycji, wybierając Puszczę Niepołomicę na swojego sparingpartnera na okres przygotowawczy. Sztab szkoleniowy podjął decyzję o przeprowadzeniu sparingu na osobności, z wyłączeniem mediów i kibiców.

Obie drużyny podeszły do tego meczu bardzo treningowo. Trener Górnika Zabrze wykorzystał okazję do oceny młodych zawodników, zapewniając im grę od samego początku. Choć gra utrzymywała wysokie tempo, główny nacisk położono na ocenę rozwiązań taktycznych i minimalizację ryzyka przypadkowych kontuzji. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Puszczy 1:0 po bramce Emile’a Thiakane’a w 28. minucie. Warto zauważyć, że Olkowski, Sekulić i Zielonka zaprezentowali dobre występy dla Górnika. Z kolei Olkowskiego i Gandziarowskiego jeszcze w początkowej fazie gry zastąpili Wojtuszek i Dadok.

Po pierwszej połowie trener podjął decyzję o zmianie zawodników. Damian Rasak, Lukas Podolski, Jean Mvondo, Daisuke Yokota i Piotr Krawczyk byli rezerwowymi, którzy wyszli na boisko. Do gry powrócili też Olkowski i Gandziarowski (podczas meczu treningowego obowiązują inne zasady zmian niż w meczach ligowych).

Drugiego gola dla Puszczy strzelił Michał Walski. Nastąpiło to po rzucie wolnym, gdzie piłka odbiła się od muru i wpadła do siatki, zaskakując Soberkę. Nie minęła dłuższa chwila, a Alek Paluszek nieumyślnie skierował piłkę do własnej bramki, co zaowocowało trzecią bramką dla zespołu Puszczy Niepołomice.

Dopiero Yokocie udało się strzelić honorowego gola dla Zabrzan. Japończyk wykorzystał chaos w polu karnym rywala. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Puszczy Niepołomice wynikiem 3:1.

Górnik Zabrze – Puszcza Niepołomice 1:3 (0:1)

0:1 – Émile Thiakane ’28
0:2 – Michał Walski ’54
0:3 – Aleksander Paluszek ’63 (s)
1:3 – Daisuke Yokota ’85

Górnik Zabrze: Soberka – Sekulić, Paluszek, Szcześniak, Gandziarowski (Wojtuszek), Olkowski (Dadok), Pochcioł, Mvondo, Zielonka, Maroza, Chmarek.
W II połowie grali także: Rasak, Podolski, Mvondo, Yokota, Krawczyk, Olkowski, Gandziarowski.

Władze Górnika Zabrze ogłosiły, że Capelli będzie oficjalnym sponsorem technicznym Górnika Zabrze. Piłkarze zaprezentowali swoją obecność na boisku, przywdziewając stroje katalogowe. Dodat kowo klub ma w planach zaprezentowanie w najbliższym czasie nowych koszulek meczowych na nadchodzący sezon.

Na zdjęciu: Daisuke Yokota zdobył honorową bramkę w meczu Górnik Zabrze – Puszcza Niepołomice.

🌎 Gdzie Górnik Zabrze spędzi letni obóz przygotowawczy?

Miejscem letniego obozu zabrzan będzie znany austriacki kurort w Alpach Kitzbuhel.

📊 Które miejsce zajął Górnik Zabrze w sezonie 2022/23?

W sezonie 2022/23 Górnik Zabrze zajął 6. miejsce.

Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. M możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.