Zobacz
Do góry

Grabara: Swoje „odsiedziałem”

Trzy pytania do Kamila Grabary, bramkarza młodzieżowej reprezentacji Polski.

Z jakim nastawieniem przybyła do Włoch młodzieżowa reprezentacja Polski na turniej mistrzostw Europy?
Kamil GRABARA: – Liczę, że Polska wygra Euro. Gdybyśmy nie jechali do Włoch z takim nastawieniem, to myślę, że nie byłoby tego całego zgrupowania w Grodzisku. Po prostu dalibyśmy sobie spokój. Ja lubię wygrywać i nic mnie nie zadowoli poza zwycięstwem. Nie możemy stawiać sobie celu na przykład – minimum trzecie miejsce. Gdybym powiedział, że jedziemy tam, żeby się nie skompromitować, to już widzę, jakie byłyby reakcje kibiców. Na pewno chciałbym pojechać na igrzyska, bo prawdopodobnie tylko raz w życiu będę miał taką szansę. No, chyba że… zmienię dyscyplinę.

Co wiecie o swoim pierwszym turniejowym rywalu, czyli reprezentacji Belgii?
Kamil GRABARA: – Gwiazdą tej reprezentacji jest Dodi Lukebakio i chyba tym stwierdzeniem… nie odkryję nowego gwiazdozbioru. Oni lubią taki wesoły styl gry, mają dobrych skrzydłowych, lubią grać kombinacyjnie, „pobawić się z przodu”. My potrafimy dobrze bronić i będziemy musieli się dobrze pod nich ustawić. Przy takich zawodnikach trzeba podwójnie uważać. Jak dobrze zagęścimy strefy boiska, to ciężko im będzie te swoje walory i atrybuty wyciągnąć na pierwszy plan. Ważne jest, by zmusić przeciwnika do gry, do jakiej nie przywykł.

Loska walczy o swoje

Już przed zgrupowaniem w Grodzisku Wielkopolskim trener Czesław Michniewicz dał do zrozumienia, że będzie pan pierwszym bramkarzem na turnieju. Z tego powodu z wyjazdu do Włoch zrezygnował Bartłomiej Drągowski.
Kamil GRABARA: – Trener mi tego nie dał dlatego, że mnie lubi albo że jestem fajnym chłopakiem. Bo chyba nim nie jestem. Mam wrażenie, że dałem argumenty szkoleniowcowi, wywalczyłem sobie tę pozycję. Wcześniej byłem bramkarzem numer dwa, swoje więc „odsiedziałem”. Tak naprawdę z mojej strony to nic nie zmienia. Bartek zrezygnował i to jego sprawa, dwa lata temu zrobiłem dokładnie to samo. I wiem, że nie do końca zachowałem się wtedy w porządku.

(JK, PAP)

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w mistrzostwa świata

 • Co się wydaje? Francuska ruletka

  Mija rok od zakończenia mistrzostw świata na rosyjskich stadionach. Akurat 3 lipca kończyła się 1/8 rozgrywek i tego dnia w Moskwie,...

  Michał Zichlarz6 lipca 2019
 • Komentarz ,,Sportu”. Polska jak Ukraina?

  Tydzień temu, szef Ukraińskiej Federacji Piłkarskiej Andrij Pawełko, w rozmowie ze „Sportem” chwalił się sukcesami piłki w swoim kraju.

  Michał Zichlarz22 czerwca 2019
 • Ukraina mistrzem świata!

  Młodzieżowa reprezentacja Ukrainy nowym mistrzem świata. W finałowym meczu zespół prowadzony przez Ołeksandra Petrakowa wygrał w Łodzi z Koreą Południową 3:1.

  zich15 czerwca 2019
 • Prowadzi ich do złota

  Dzięki świetnej grze i kapitalnym zagraniom Lee Kang-in, Korea Południowa po raz pierwszy w swojej historii zagra w finale młodzieżowego mundialu.

  Michał Zichlarz15 czerwca 2019
 • Nasz belgijski szpieg

  Niedzielny mecz będzie miał szczególne znaczenie dla Jakuba Piotrowskiego. Były zawodnik Pogoni od roku gra przecież w Belgii.

  Michał Zichlarz15 czerwca 2019
 • EURO U-21. Chłopaki Michniewicza głodni sensacji

  Przedstawiamy młodzieżową reprezentację Polski, która niedzielnym meczem z Belgią rozpocznie zmagania w mistrzostwach Europy.

  Jakub Kubielas14 czerwca 2019
 • Rozczarowani grają o brąz

  Choć Włosi i Ekwadorczycy jeszcze nie wystąpili w finale Młodzieżowych Mistrzostw Świata, to jednak na mundialu w Polsce mieli ambicje walki...

  Michał Zichlarz14 czerwca 2019
 • Jedenastka gwiazd, czyli młoda fala w futbolu

  Na naszych boiskach od dwóch tygodni oglądamy piłkarzy, którzy już są warci miliony, a w najbliższej przyszłości będą błyszczeć w najlepszych...

  Michał Zichlarz8 czerwca 2019
 • Andrij Łunin. Wziąć, ile się da

  W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu młodzieżowego mundialu reprezentacja Ukrainy mierzy się w Łodzi z Kolumbią. – Chcemy grać o medale – podkreśla...

  Michał Zichlarz6 czerwca 2019
Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com