Wyzwania dla Zagłębia

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec postarali się o niespodziankę, bowiem na gorącym terenie w Tychach zdobyli punkt, przegrywając z GKS-em 5:6 po dogrywce.


A teraz przed nimi kolejne spore wyzwanie podczas tego weekendu, bo najpierw spotkanie w Oświęcimiu, zaś potem we własnej hali potyczka z Comarch Cracovią. Dobrą postawę w Tychach hokeiści z Sosnowca chcą przełożyć na kolejne występy.

– Cieszy punkt w meczu z Tychami, ale jeszcze bardziej postawa naszego zespołu – mówi trener Zagłębia, Piotr Sarnik. – Oczywiście, nie ustrzegliśmy się błędów i pracujemy, by je wyeliminować. Najważniejsza jest koncentracja i jeżeli ona będzie na odpowiednim poziomie wówczas jesteśmy w stanie podjąć rywalizację z każdym rywalem.

Trener Sarnik zaskoczył ustawieniem poszczególnych formacji, każda z nich solidnie pracowała. W ostatniej tercji Zagłębie grało na trzy piątki.

– Nie będę komentował dlaczego doszło do zmian – dodaje szkoleniowiec. – Najważniejsze, że zespół zaprezentował się solidnie i ten punkt dodaje nam pewności siebie przed kolejnymi występami.


Czytaj także:


Dominik Nahunko od początku prezentuje wysoką formę, w Tychach zdobył gola z karnego. Był on poprzedzony ułańską szarżą na bramkę gospodarzy. Napastnik Zagłębia nie chciał strzelać karnego…

– Byłem mocno zmęczony i głowa nie funkcjonowała tak jak powinna – wyjaśnia „Mietek”, bo tak nazywają go koledzy. – Podjąłem wyzwanie, postanowiłem nie mijać bramkarza, lecz strzelać i krążek wpadł do bramki. Cieszymy się z punktu, ale cieszyłbym się jeszcze bardziej z kolejnych. Przed nami ważne spotkania i musimy podjąć walkę. Znamy atuty naszych rywali i postaramy się je zneutralizować.

Hokeiści i trenerzy myślą zdecydowanie o poprawieniu swojego miejsca w tabeli. Początek został zrobiony w Tychach i teraz nadszedł czas, by zdobywać punkty w kolejnych potyczkach.


TAURON HOKEJ LIGA

Piątek, 17 listopada

JASTRZĘBIE, 18.00: JKH GKS – Marma Ciarko STS Sanok 3:1, 3:0 *

TYCHY, 18.00: GKS – PZU Podhale Nowy Targ 6:2, 4:2

OŚWIĘCIM, 18.00: Re-Plast Unia – Zagłębie Sosnowiec 6:3, 2:1

KRAKÓW, 18.30: Comarch Cracovia – Energa Toruń 0:5 (walkower), 5:4 D

GKS Katowice – pauzuje

Niedziela, 19 listopada

TORUŃ, 17:00: Energa – JKH GKS Jastrzębie 4:1, 2:5
SOSNOWIEC, 18.00: Zagłębie – Comarch Cracovia 4:3, 2:5
NOWY TARG, 18.00: PZU Podhale – Re-Plast Unia Oświęcim 3:4, 2:5

GKS Katowice – GKS Tychy 3:2 K, 5:2, 3:1 (awansem 3 października)

Marma Ciarko STS Sanok – pauzuje

* – dotychczasowe mecze