Kamil Lukoszek wrócił do Górnika!

Górnik Zabrze sięgnął po młodego napastnika. 21- letni Kamil Lukoszek podpisał z klubem roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny.


Utalentowany napastnik był już kiedyś w Górniku Zabrze. Grał w rezerwach, a przez pewien czas był w pierwszej drużynie. W sezonie 2020/2021 z Roosevelta trafił do Skry Częstochowa. W minionym sezonie zawodnik rozegrał w pierwszoligowcu 26 meczów strzelając dwie bramki.

Do Górnika przed nowym sezonem ligowym dołączyło już kilku piłkarzy. Michal Siplak (Cracovia), Lawrence Ennali (SC Rot-Weiss Essen), Kryspin Szcześniak (Pogoń Szczecin), Filipe Nascimento (Radomiak), Sebastian Musiolik (Górnik Zabrze) oraz Kamil Lukoszek (Skra Częstochowa).


Czytaj także w kategorii TRANSFERY


20-letni opolanin jest zawodnikiem młodego pokolenia. Wychowanek Oderki, a następnie zawodnik MOSiR-u Opole, „wypłynął” w Zabrzu. Z zespołu juniorów Górnika najpierw trafił do reprezentacji Polski U16 bardzo szybko awansował do drużyny rezerw, a następnie jako 17-latek, 29 maja 2019 roku, został seniorem, bo zadebiutował w III lidze.

Grał w niej też w następnym sezonie, będąc jednocześnie w kadrze pierwszego zespołu, ale najlepszy zabrzański sezon w jego wykonaniu 2020/21 zaowocował 6 golami w 27 występach na III-ligowych boiskach i przejściem do Skry. Dobrymi występami na zapleczu ekstraklasy zapracował na debiut w reprezentacji młodzieżowej U20. Problemy zdrowotne w rundzie jesiennej wyeliminowały go z gry na dwa miesiące. Wiosną w meczu z ŁKS-em Łódź strzelił pierwszego gola w barwach Skry.

Teraz utalentowany napastnik będzie szukał swoich szans w barwach Górnika.


Na zdjęciu: Kamil Lukoszek wrócił do dobrze znanych miejsc w Zabrzu.

Fot. gornikzabrze.pl


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.