Powrót na „stare śmieci”

Kolejnym nabytkiem Miedzi Legnica jest 28-letni napastnik Krzysztof Drzazga.


Po rocznej przerwie do Miedzi Legnica wraca 28-letni napastnik Krzysztof Drzazga. Po zakończeniu poprzedniego sezonu, zwieńczonego awansem zielono-niebiesko-czerwonych do PKO BP Ekstraklasy, wychowanek Zametu Przemków przestał być potrzebny trenerowi Wojciechowi Łobodzińskiemu. Przeniósł się do I-ligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała, z którym podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. W minionym sezonie spisywał się bardzo przeciętnie, o czym świadczą zaledwie trzy gole strzelone w 30 meczach. Do tego dorobku dorzucił sześć asyst.

Teraz Drzazga podpisał z drużyną znad Kaczawy dwuletni kontrakt, a trafił do niej na zasadzie transferu definitywnego z Podbeskidzia. Sezon 2021/2022 rozpoczął w „Miedziance” z przytupem, strzelając w Fortuna 1. Lidze w pierwszych czterech kolejkach aż pięć goli i dodając do tego dorobku dwie asysty. Siedemnastego sierpnia 2021 roku w meczu ze Skrą Częstochowa Drzazga miał ogromnego pecha. Zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i ta kontuzja wyeliminowała go z gry do końca rundy jesiennej. Na boisko wrócił dopiero 6 marca 2022 roku (w meczu z Puszczą Niepołomice). Jednak już do końca rozgrywek ani razu nie wpisał się na listę zdobywców bramek.

W ciągu dwóch lat gry w „Miedziance” Krzysztof Drzazga wystąpił w 39. potyczkach ligowych, w których strzelił 9 bramek i dołożył do nich 7 asyst.

– Zamierzam pomóc Miedzi w walce o powrót do PKO BP Ekstraklasy – powiedział Krzysztof Drzazga po złożeniu autografu pod kontraktem z zespołem z Legnicy.


Czytaj także:


– To mój główny cel sportowy. Bardzo dobrze czułem się w Legnicy, zostawiłem tutaj wielu przyjaciół i bardzo się cieszę, że mogę tu wrócić.

Kolejnym zawodnikiem, który rozstaje się z Miedzią jest niespełna 22-letni napastnik Olaf Kobacki, którego kontrakt wygasa 30 czerwca i który

po zakończeniu wypożyczenia wraca do pierwszoligowej Arki Gdynia. Wychowanek Lecha Poznań w minionym sezonie zagrał w 24. spotkaniach PKO BP Ekstraklasy, w których strzelił jednego gola i zaliczył cztery asysty przy trafieniach kolegów. Umowa Kobackiego z Arką obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku.


Na zdjęciu: W nowym sezonie Krzysztof Drzazga znowu będzie zakładał koszulkę Miedzi Legnica.
Fot. Paweł Andrachiewicz/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie wykupić nas także w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.