Górecko za Hanzela!

Górecko za Hanzela! Nowym szkoleniowcem beniaminka III ligi z Turzy Śląskiej został Krzysztof Górecko, który za sterami zastąpił Marka Hanzela.


Marek Hanzel nie jest już trenerem III-ligowej Unii Turza Śląska. Za sterami beniaminka zastąpił go Krzysztof Górecko, który w tym sezonie stracił posadę trenera w Zagłębiu Sosnowiec. Nowy szkoleniowiec został przedstawiony zawodnikom we wtorek.

Wracając zaś do byłego już szkoleniowca drużyny z Turzy Śląskiej, pod jego wodzą w bieżących rozgrywkach Unia w 9. spotkaniach ligowych zdobyła 8 punktów (bilans bramkowy 12:17). Hanzel „wilczy bilet” otrzymał dwa dni po 43. urodzinach, które obchodził 24 września.


Czytaj także:


Nowy szkoleniowiec unitów jest starszy o siedem lat od swojego poprzednika. Urodzony w Zabrzu trener przez osiem lat (2007-2015) pracował w Szombierkach Bytom. Potem przez sześć lat (2015-2021) prowadził Gwarka Tarnowskie Góry, rok prowadził CKS Czeladź, a przez ostatnie niespełna dwa miesiące był szkoleniowcem I-ligowego Zagłębia Sosnowiec.

Jak wiadomo, dyrektorem sportowym Unii Turza Śląska jest Janusz Bodzioch, natomiast hitem (nie tylko na poziomie 3. ligi) jest angaż na stanowisku dyrektora technicznego Dariusza Dudka!


Na zdjęciu: Krzysztof Górecko za Marka Hanzela.

Fot. Dorota Dusik