Pewna wygrana „Kolejorza”

Piękne bramki po uderzeniach z dystansu piłkarzy Lecha były ozdobą meczu w Poznaniu. „Kolejorz” pokonał Puszczę 4:1.

Mecz przy Bułgarskiej jeszcze się na dobre nie zaczął, a gospodarze już prowadzili. Bramkę po świetnym zagraniu Mikaela Ishaka, który wrócił do gry w wyjściowym składzie zespołu z Wielkopolski po ponad miesięcznej przerwie, efektownie trafił Adriel Ba Loua. W chwilę później było już jednak 1:1! Na prawej stronie świetną akcję przeprowadziła dwójka Mateusz Cholewiak – Konrad Stępień. Dośrodkowanie tego drugiego na gola zamienił – po fatalnym błędzie Mihy Blażicia – Kamil Zapolnik. Dla doświadczonego zawodnika to gol numer 4 w ekstraklasie, a pierwszy od… sierpnia 2019 roku, kiedy grał jeszcze w Górniku Zabrze. To był zresztą jedyny celny strzał niepołomiczan w I części.

Lech – Puszcza skrót: gole na 1:0 (Ba Loua 2′) i 1:1 (Zapolnik 4′)

Do przerwy powinien jeszcze trafić Kristoffer Velde, ale zmarnował świetną okazję. Norweg miał za to swój udział przy drugim trafieniu dla Lecha, kiedy napędził akcję na skrzydle, a ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Jesper Karlstroem i Oliwier Zych po raz drugi musiał wyciągać futbolówkę z siatki.

Lech – Puszcza skrót: 2:1 (Karlstroem 43′)

Zaraz po przerwie kolejne piękne uderzenie z dystansu, tym razem Ishaka i 3:1 dla rozpędzonych poznaniaków. To był gol 11. kolejki ekstraklasy!

Lech – Puszcza skrót: 3:1 (Ishak 51′)

W doliczonym czasie trafił jeszcze Antonio Milić.

Lech – Puszcza skrót: 4:1 (Milić 90+5′)

Poznaniacy na koncie mają 20 punktów i gonią lidera z Wrocławia. Puszcza zostają z bilansem 9 oczek.

Lech Poznań – Puszcza Niepołomice 4:1 (2:1)

1:0 – Ba Loua, 2 min (asysta Ishak), 1:1 – Zapolnik, 4 min (asysta Stępień), 2:1– Karlstroem, 43 ,min (asysta Ba Loua), 3:1 – Ishak, 51 min (asysta Velde), 4:1 – Milić, 90+5. (głową, asysta Andersson)

LECH: Mrozek – Pereira, Blażić, Milić, Andersson – Ba Loua (73. Wilak), Karlstroem, Murawski, Marchwiński (73. Kwekweskiri)  – Ishak (73. Szymczak), Velde. Trener John VAN DEN BROM.

PUSZCZA: Zych – Stępień (46. Siemaszko), Craciun, Sołowiej, Yakuba – Cholewiak (72. Stec), Poczobut (55. Hajda), Serafin, Mesanović (55. Majchrzak), Pięczek – Zapolnik (82. Bartosz). Trener Tomasz TUŁACZ

Sędziował Łukasz Kuźma (Białystok). Widzów 26755. Żółta kartka Craicun (33. faul)

Na zdjęciu: Adriel Ba Loua to oczywiście jeden z bohaterów piątkowego meczu. Jego koledzy także zasługują na słowa uznania.

Po emocjonujących piątkowych starciach 11. kolejki Ekstraklasy warto rzucić oczywiście okiem na aktualne rozstawienie w tabeli. Niezależnie od tego, czy kibicujesz jednej z drużyn, czy jesteś neutralnym obserwatorem, aktualne pozycje drużyn mogą przynieść oczywiście wiele niespodzianek. Zatem zobacz jakie zmiany zaszły w tabeli! (maw)