Remis uratowany w końcówce

W 11. serii PKO Ekstraklasy Korona Kielce gościła Wartę Poznań. Mecz w Suzuki Arena opóźnił się przez problemy z prądem. Po przerwie Kupczak, świętujący 200. występ w tej lidze, zdobył bramkę dla drużyny Szulczka. Pod koniec Korona zrównała stan dzięki Remackle.

Po wyjazdowym triumfie nad Stalą (3:2), Korona uniknęła strefy spadkowej. Kamil Kuzera, trener Korony, nie dokonał zmian w składzie na mecz z Wartą. Z kolei Warta dokonała jednej modyfikacji w porównaniu do poprzedniej konfrontacji – zamiast nieobecnego Stavropoulosa grał Tiru.

Mecz 11. kolejki ekstraklasy miał pewne perturbacje – z powodu problemów z prądem zaczęto z 50-minutowym opóźnieniem. W początkowej fazie Warta dominowała, choć brakowało jej efektywności. Z pewnym momencie kibice gospodarzy odpalili fajerwerki, co spowodowało krótką przerwę.

Gdy gra ruszyła na nowo, obie drużyny grały ostrożnie. Jednak z biegiem czasu, Korona zaczęła przeważać. W 36. minucie Czyżycki próbował pokonać Grobelnego, ale bez skutku. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo mimo przewagi gospodarzy.

Drugą połowę zdominował błąd obrony Korony, który pozwolił Kupczakowi na zdobycie gola.

Korona – Warta skrót meczu: 1:0 Kupczak (50)

Chociaż gospodarze mieli kilka okazji, to brakowało im skuteczności. Gdy wyglądało na to, że Korona poniesie porażkę, w ostatniej chwili Remacle wyrównał, kończąc mecz remisem.

Korona – Warta skrót meczu: 1:1 Martin Remacle (90+6)

Korona Kielce – Warta Poznań 1:1 (0:0)

0:1 – Mateusz Kupczak, 50 min
1:1 – Martin Remacle 90+6 min

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 9 398.

Korona Kielce: Dziekoński – Zator, Malarczyk, Trojak, Godinho – Podgórski (63. Błanik), Hofmayster (77. Strzeboński), Remacle, Nono (63. Deaconu), Czyżycki (71. Konstantyn) – Szykawka.

Warta Poznań: Grobelny – Tiru, Szymonowicz, Pleśnierowicz – Bartkowski, Luis, Kupczak, Matuszewski – Savic (68. Żurawski), Vizinger (78. Krzyżak), Szmyt (84. Maenpaa).