Lechia Gdańsk w uścisku szejków!

Lechia Gdańsk poinformowała o porozumieniu w sprawie przejęcia jej przez właściciela ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.


Lechia Gdańsk sprzedana za 4 miliony?

Temat ten istniał już od wielu tygodni i w końcu nadchodzi czas jego finalizacji. Lechia na swojej stronie internetowej podała informację o zawarciu porozumienia z funduszem inwestycyjnym Mada Global. Ten ma przejąć gdański klub. Sprawa na razie nie jest jeszcze w pełni zakończona. Formalne zawarcie transakcji nastąpi dopiero wraz z momentem podpisania ostatecznej umowy sprzedaży.

Do tego czasu do gry mogą jeszcze wkroczyć mniejszościowi udziałowcy. Posiadają oni prawo pierwokupu akcji (o wszystkim zostali teraz poinformowani). Ich oferta musi być jednak taka sama, jak ta od Arabów – czyli jaka? Lechia Gdańsk napisała w komunikacie, że informacje na temat kwoty zostaną podane w stosownym czasie. Najczęstsze spekulacje mówią o sumie 4 mln euro, czyli niecałych 17,8 mln złotych.


Czytaj także więcej o ekstraklasie:


„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się znaleźć wiarygodnego, solidnego partnera i mamy nadzieję, że z myślą o przyszłości klubu uda się szybko zrealizować transakcję” – czytamy w komunikacie, który podany został również w języku angielskim. Mada Global, reprezentowana w rozmowach przez Szwajcara Paolo Urfera, oficjalnie wyraziła chęć zakupu Lechii już kilka tygodni temu. Co więcej, fundusz ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich był też zainteresowany nabyciem Śląska Wrocław. Jednak ostatecznie zdecydował się na wybór klubu nadbałtyckiego. Pośrednikiem pomiędzy inwestorem a Lechią miał być znany agent piłkarski Mariusz Piekarski.

Nieznane są na razie dalsze detale całej transakcji – między innymi to, ile procent udziałów finalnie ma posiadać Mada. Pod znakiem zapytania pozostaje również sposób, w jaki w kolejnych tygodniach i miesiącach będą funkcjonować gdańszczanie. Nie jest tajemnicą, że klub boryka się z ogromnymi problemami finansowymi. Dziura budżetowa ma wynosić na ten moment 20 mln złotych, a ogólne zaległości są jeszcze większe.


Na zdjęciu: Lechia Gdańsk poinformowała o porozumieniu w sprawie przejęcia jej przez właściciela ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.