Lodowisko za 53 miliony

Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. wybuduje nowe lodowisko w Sosnowcu. Tym samym firma spod Klimczoka odpowiada za budowę wszystkich obiektów wchodzących w skład Zagłębiowskiego Parku Sportowego.


Przypomnijmy: w kompleks obiektów w okolicy Górki Środulskiej wchodzą stadion piłkarski, hala sportowa oraz lodowisko. Stadion i hala już się budują. Do wyłonienia wykonawcy, który wybuduje nowoczesne lodowisko, potrzebne były aż trzy przetargi. Ostatecznie wybór padł na bielską „Przemysłówkę”.

Budowa pochłonie prawie 53 mln zł. Przypomnijmy, że firma z Bielska buduje już w ramach ZPS-u stadion (koszt 120 mln zł netto) oraz halę sportową (prawie 47 mln zł netto). Obiekt pomieści w sumie 2545 kibiców. Trybuna główna obejmuje 2457 miejsc siedzących, w tym 20 miejsc dla osób niepełnosprawnych i 20 miejsc dla osób towarzyszących osobom niepełnosprawnym.


Czytaj jeszcze: Ciągle mało…

Płyta lodowiska będzie miała 1800 m2 powierzchni (60×30 metrów). Stadion zimowy będzie obiektem spełniającym wymagania Światowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF).

– Będziemy mogli na nim organizować wszelkie imprezy na najwyższym międzynarodowym poziomie. Nie zapominamy też o osobach, które zwyczajnie lubią pojeździć na łyżwach. Będzie też miejsce na ogólnodostępną ślizgawkę dla mieszańców – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Za realizację inwestycji odpowiadać będzie spółka Zagłębiowski Park Sportowy odpowiadająca również za powstanie stadionu oraz hali sportowej. – Będziemy mocno naciskali, aby wykonawca skrócił czas realizacji inwestycji do 19 miesięcy. To pozwoliłoby na oddanie obiektu do użytku wraz ze stadionem oraz parkingami i całym zagospodarowaniem terenu – tłumaczy Karina Skowronek, prezes Zagłębiowskiego Parku Sportowego.


Fot. JSK Architekci

Komentarze