„Budzik” na Suchych Stawach

Znani byli piłkarze Cracovii, Marcin Budziński i Deniss Rakels, mają rozruszać atak Hutnika Kraków.


Drugoligowy klub ogłosił podpisanie umów (nie podano terminu ich obowiązywania) z piłkarzami, którzy rozegrali łącznie ponad 300 meczów w ekstraklasie. Przed laty byli czołowymi postaciami Cracovii Jacka Zielińskiego.

Szukali „dziesiątki”

Marcin Budziński to 33-letni pomocnik, który ostatnio występował w trzecioligowych rezerwach Cracovii i był ich kapitanem. To niespełniony talent, bo wprowadzający go do ekstraklasy w Arce Gdynia Czesław Michniewicz przepowiadał mu karierę reprezentacyjną. Piłkarza nie omijały też duże problemy ze zdrowiem. Prawie całą ostatnią rundę rozegrał ze złamaną ręką. Nie pozostał w klubie, w którym spędził najlepsze lata piłkarskiej kariery, ponieważ skończyła mu się umowa. W pierwszym zespole nie ma dla niego miejsca, z kolei drugi padł ofiarą oszczędności wprowadzanych przez Janusza Filipiaka.

W Hutniku liczą, że „Budzik” zapewni drużynie więcej argumentów w ofensywie.– Szukaliśmy piłkarza na pozycję numer dziesięć, który pokieruje poczynaniami ofensywnymi. Marcin ma określony potencjał, potrafi dobrze uderzyć i wykonać stały fragment gry. To ostatnio u nas mocno kulało, dlatego bardzo na niego liczymy. Jesteśmy przekonani, że spełni nasze oczekiwania – mówi „Sportowi” prezes klubu Artur Trębacz.

Powrót do Krakowa

Budziński nadal będzie mógł mieszkać w Krakowie, a do stolicy Małopolski po ośmiu latach wraca jego stary znajomy, napastnik Deniss Rakels. 31-letni były reprezentant Łotwy grał ostatnio w rodzimej lidze. W sezonie 2023 (gra się systemem wiosna-jesień) wziął udział w 15 meczach ekstraklasy i strzelił cztery gole dla SK Super Nova – zdecydowanie najgorszej drużyny w stawce.

Czy były gracz nie tylko Cracovii, ale także Zagłębia Lubin i GKS-u Katowice odzyska formę w polskiej II lidze? To duża zagadka, ale może wspólnie z Budzińskim przypomną sobie swoje najlepsze lata w „Pasach”. W sezonie 2015/16 wspólnie z Erikiem Jendriszkiem, Bartoszem Kapustką i Mateuszem Cetnarskim tworzyli bardzo trudną do zatrzymania ofensywę i byli znaczącymi postaciami drużyny, która zajęła czwarte miejsce. Dało jej to kwalifikacje europejskich pucharów.


Na zdjęciu: W sezonie 2022/23 Marcin Budziński strzelił 10 goli i miał 4 asysty w III lidze.
Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.