Chcą zatrzymać Wilka

Hutnik Kraków przygotowuje się do czwartego z rzędu sezonu w II lidze. Czy do klubu wróci Adam Wilk?


Piłkarze prowadzeni przez trenera Bartłomieja Boblę weszli już w wir przygotowań do rozgrywek, które ruszą dokładnie za miesiąc. „Duma Nowej Huty” o pierwsze punkty zagra u siebie ze spadkowiczem, Skrą Częstochowa.

Mocni sparingpartnerzy

Umowa pochodzącego z Górnego Śląska szkoleniowca została przedłużona automatycznie po wywalczeniu utrzymania. Do jego sztabu dołączył dobrze znany na Suchych Stawach Rafał Skórki (ostatnio pracował w Garbarni Kraków), który został trenerem bramkarzy. Członek sztabu reprezentacji Polski do lat 17 będzie też koordynował szkolenie w klubie i akademii zawodników występujących na tej pozycji.

Po dwutygodniowych urlopach zespół wrócił na zajęć. Na początek jego trzon pracował z fizjoterapeutami, a młodsza część ćwiczyła pod okiem trenera. W zajęciach wziął udział testowany prawoskrzydłowy Damian Górecki.

Pierwszy tydzień zawodnicy spędzą na własnych obiektach i zakończą go grą wewnętrzną. Od 26 czerwca do 1 lipca przebywać będą na zgrupowaniu w Wodzisławiu Śląskim. Wyjazd jest możliwy dzięki nowemu inwestorowi, holdingowi stalowemu Cognor, który drogą ewolucji chce wprowadzić drużynę na najwyższy szczebel rozgrywkowy i stara się zapewnić drużynie lepsze warunki.

„Hutnicy” mają zaplanowane cztery sparingi, a trzej już potwierdzeni rywale występują w wyższych ligach, więc będą się mieli od kogo uczyć. Na zakończenie zgrupowania czekają ich mecze z ekstraklasowym Ruchem Chorzów oraz występującymi w I lidze GKS-em Katowice i Stalą Rzeszów.

Pokazał potencjał

Z klubu odeszli już pomocnicy Sebastian Jacak i Dawid Serafin oraz bramkarz Arkadiusz Leszczyński. Zakończyły się wypożyczenia obrońców Kacpra Andrzejewskiego i Damiana Urbana oraz napastnika Huberta Karpińskiego. Do Hutnika – po zakończonym transferze czasowym do Garbarni – wrócił z kolei napastnik Mark Assinor. Klub przedłużył z nim umowę do 30 czerwca przyszłego roku.


Czytaj także:


Dobiegło końca wypożyczenie z Cracovii bramkarza Adama Wilka. Prezes klubu Artur Trębacz liczy jednak, że bardzo dobrze spisujący się wiosną zawodnik niedługo wróci na Suche Stawy.

– Zobaczymy, jakie decyzje podejmie jego macierzysty klub. Wiemy, że nie interesuje go już rola drugiego czy trzeciego bramkarza. Ostatnie pół roku pokazało, że ma potencjał i chętnie kontynuowalibyśmy współpracę. Jeżeli będzie go można wkupić za akceptowalną dla nas kwotę, to jesteśmy gotowi to zrobić. Kończymy też rozmowy z innymi piłkarzami, których chcemy pozyskać – informuje prezes Trębacz.


Na zdjęciu: Adam Wilk jest ceniony w Hutniku. Bez jego pomocy klub nie utrzymałyby się w II lidze.

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.