Hit dla Zagłębia

Pierwsza porażka zespołu z Gorzowa. Sosnowiczanki udowodniły, że w tym sezonie są bardzo mocne.


W Sosnowcu mecz kolejki – trzecie w tabeli Zagłębie podejmowało niepokonany zespół z Gorzowa Wielkopolskiego. Gospodynie zagrały bez Batabe Zempare, ale mimo to pierwsza kwarta należała do nich. Potem pokaz wielkich umiejętności dała Weronika Telenga. Reprezentantka kraju miała w tym sezonie grać w Izraelu, ale z powodu wojny podpisała w listopadzie kontrakt w Gorzowie. W niedzielę w Sosnowcu 28-letnia środkowa już do przerwy skompletowała double double (15 punktów i 11 zbiórek), a gorzowianki wygrały II kwartę aż 25:12! Duet Telenga – Chloe Bibby zagrał znakomicie, jednak zespołowo grające sosnowiczanki w II połowie doprowadziły do wyrównania. 2 sekundy przed końcem „piłkę meczową” miała Quinn Urbaniak-Dornstauder, ale trafiła w obręcz. W dogrywce lepsze było Zagłębie, które przede wszystkim pewnie wykonywało osobiste i dobrze zagrało w obronie.

W drużynie miejscowych słowa uznania dla Quinn Urbaniak-Dornstauder, która miała 23 punkty i 15 zbiórek. Solidnie zagrały także Zoe Wadoux, Klaudia Wnorowska i Britney Jones.

W drużynie z Gorzowa duet Telenga-Bibby zdobył 80% punktów zespołu! Telenga miała 23 punkty i 22 zbiórki (!), a Bibby rzuciła aż 40 punktów!


Czytaj także:


Świetną serię notuje Ślęza. Zespół z Wrocławia wygrał 4. mecz z rzędu. Tym razem rozbił na wyjeździe Polski Cukier Toruń różnicą ponad 20 punktów. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Alexa Held, która zdobyła aż 36 punktów, zaliczyła 5 „trójek”, miała 6 asyst i 2 przechwyty.

MB Zagłębie Sosnowiec – PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. 82:79 (18:14, 12:25, 20:13, 22:20, 10:7)

SOSNOWIEC: Marciniak 8, Jasiulewicz 8, Q. Urbaniak-Dornstauder 23, Wadoux 15 (2×3), Wnorowska 12 – Jones 12, Wojtala 2, Czyżewska, Jarząb 2. Trener Jorge ARAGONES.

GORZÓW: Wentzel 12, Jakubiuk 3, Telenga 23, Bibby 40 (3×3), Pszczolarska – Kuczyńska, Śmiałek. Trener Dariusz MACIEJEWSKI.


Fot. Marcin Bulanda / PressFocus