Niewielkie korekty

Jednym z piłkarzy, których w nadchodzącym sezonie ligowym nie zobaczymy w koszulce Chrobrego Głogów jest Michał Ilków-Gołąb.


Chrobry Głogów w zakończonym sezonie 2022/2023 zajął w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi przyzwoite, dziewiąte miejsce. W 34. potyczkach ligowych podopieczni trenera Marka Gołębiewskiego zgromadzili 46 punktów (12 zwycięstw, 10 remisów i 12 porażek), legitymując się bilansem bramkowym 44:53.

Z końcem czerwca z drużyną rozstaną się Michał Ilków-Gołąb i Oliver Praznovsky, których kontrakty nie zostaną przedłużone. Poza tym po okresie wypożyczenia do Korony Kielce powrócą Jakub Górski oraz Oskar Sewerzyński. Chrobry ponadto nie skorzystał z możliwości przedłużenia umowy z 28-letni napastnikiem z Ukrainy Dmytro Bilonohem, zaś pomocnicy Dawid Hanc i Mateusz Ozimek zostali wystawieni na listę transferową.

Rezygnacja z weterana

Najstarszym zawodnikiem, którego „pobyli się” głogowianie jest 38-letni Michał Ilków-Gołąb. – Czas, który tu spędziłem, przyniósł sporo wspomnień i one będą we mnie przez cały czas żywe – powiedział na łamach oficjalnej strony klubowej wychowane KS Łozina, który w Chrobrym grał przez dziesięć i pół sezonu.

– Przez tyle lat było tyle sytuacji, że książki można pisać. Te osoby… to jest właśnie super, że dzięki grze w piłę można było poznać tylu ludzi. Super chwile to te przy awansie do pierwszej ligi. Pamiętam, że przed awansem była huśtawka nastrojów, nerwówka. Zakończyło się to wszystko świętowaniem przed stadionem w środku nocy, przy którym czekała grupa kibiców, a później na rynku. Świetna sprawa – mówi Michał Ilków-Gołąb.

Tak samo, jak początki w I lidze, kiedy wyniki były różne, a kibice wspierali nas na maksa. Wreszcie ostatnie czasy i nasza przygoda z trenerem Djurdjeviciem prawie zwieńczona historycznym sukcesem. To będę pamiętał, ale to też daje kopa motywacji do kolejnych celów. Ważne jest, aby trzymać jedność. Przywiązanie, które jest wśród pracowników daje szansę, żeby ten projekt, jakim jest klub Chrobry Głogów, rozwijał się jeszcze szybciej. Jeśli każdy nadal będzie dokładał swoją cegiełkę, to widzę szansę na dalszy rozwój.


Czytaj także:


– A ja? Czuję, że jest we mnie dużo żaru i pozytywnej energii. Przede mną nowe wyzwania, na które patrzę z optymizmem i wiarą, że coś, w co się teraz zaangażuję, będę robił z takim zaangażowaniem, jak na boisku. Nie wszystkie cele udało się zrealizować, dlatego cały czas jest sporo motywacji – dodaje na koniec Michał Ilkó-Gołąb.

Pięć gier kontrolnych

Piłkarze Chrobrego do treningów wrócą w piątek, 23 czerwca. W ramach przygotowań do rundy jesiennej Fortuna 1. Ligi zespół z Głogowa rozegra pięć sparingów. Pierwszy sparing zaplanowano na sobotę, 1 lipca w Opalenicy, przeciwnikiem podopiecznych trenera Marka Gołębiewskiego będzie Korona Kielce. Potem w kolejce czekają: Odra Bytom Odrzański (5 lipca, w Głogowie), Warta Poznań (8 lipca, w Grodzisku Wielkopolskim), KKS 1925 Kalisz (12 lipca, w Głogowie) i Zagłębie Lubin (15 lipca, w Lubinie).


Na zdjęciu: Michał Ilków-Gołąb z Chrobrym Głogów był związany ponad dekadę.

Fot. chrobry-glogow.pl


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.