Michał Probierz selekcjonerem reprezentacji!

Cezary Kulesza podjął decyzję i poinformował, że Michał Probierz jest nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Zastąpił na tym stanowisku Fernando Santosa,


Michał Probierz selekcjonerem reprezentacji Polski

Po odejściu Fernando Santosa prezes PZPN miał zaledwie tydzień na wyłonienie z grona kandydatów nowego selekcjonera. Cezary Kulesza zdecydował się na Michała Probierza, którego doskonale zna z czasów, gdy ten był trenerem Jagiellonii Białystok, a klubem zarządzał obecny prezes PZPN. Oprócz Probierza do grona tych, którzy mieli objąć reprezentację Polski zaliczano m.in Marka Papszuna, Jana Urbana i Macieja Skorżę.

Ten ostatni szybko zrezygnował z dalszych rozmów, gdyż nie chciał odchodzić z japońskiego klubu Urawa Red Diamonds, z którym w minionym sezonie wygrał azjatycką Ligę Mistrzów. Z kolei Marek Papszun długo uważany był za murowanego faworyta, choć do końca nie wiadomo, jakie plany na przyszłość ma były trener Rakowa Częstochowa.

Z czasem jednak coraz częściej zaczęto wskazywać na Michała Probierza, który prowadzi kadrę młodzieżową U-21. Jego podopieczni zaliczyli bardzo udany start eliminacji Euro 2025.

Przed nowym selekcjonerem trudne zadanie ratowania eliminacji do Euro 2024. Dotychczasowe wyniki po pierwszych spotkaniach drużyny prowadzonej przez Fernando Santosa mocno rozczarowały. Podobnie z postawą biało-czerwonych na boisku. W efekcie Santos odszedł, a Polska będzie musiała się mocno postarać, by zagrać w barażach. Nie tak to sobie wcześniej wyobrażano.


Czytaj także:


Probierz musi szybko zdecydować, kogo powołać do kadry, przygotować taktykę, a także poprawić atmosferę w reprezentacji. Część piłkarzy jest mocno ze sobą skonfliktowana. Czy nowy selekcjoner, znany ze swojej stanowczości i sporej charyzmy, poradzi sobie z tymi problemami?

Przed reprezentacją już 12 października bardzo ważne spotkanie wyjazdowe z Wyspami Owczymi. Potem, 15 października domowy mecz z Mołdawią, a 17 listopada mecz z Czechami, który zapewne będzie kluczowy dla losów naszej kadry.

Nowy selekcjoner skompletował już sztab szkoleniowy reprezentacji Polski. Drugim trenerem został Robert Góralczyk, Sebastian MIla i Michał Bartosz – asystentami. Za trening bramkarzy odpowiadać będą Andrzej Dawidziuk i Tomasz Kuszczak. Remigiusz Rzepka i Andrzej Kasprzak zajmą się przygotowaniem fizycznym reprezentantów.

Pozostali członkowie sztabu: Jakub Rejmoniak – analityk wideo, Jacek Jaroszewski – lekarz, Paweł Bamber, Adam Kurek, Marcin Bator – fizjoterapeuci, Wojciech Herman – masażysta, Wojciech Zep – dietetyk, Tomasz Kozłowski – komunikacja, Jakub Kwiatkowski – team manager, rzecznik prasowy.


Na zdjęciu: Michał Probierz selekcjonerem.

Fot. Michał Kość/PressFocus