Miedź Legnica. Łotysz odszedł

Niespełna 26-letni napastnik Valerijs Szabala w piątek za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Miedzią Legnica. Łotysz zasilił zielono-niebiesko-czerwonych przed startem obecnego sezonu.

Valerijs Szabala po raz pierwszy trafił do Legnicy w sezonie 2015/2016. Rozegrał wówczas w „Miedziance” w rundzie jesiennej 9 spotkań, strzelając w nich trzy gole (dwa Olimpii Grudziądz w wygranym meczu 4:0) oraz jednego Bytovii (2:0). Zimą odszedł do czeskiej drużyny 1. FK Przibram.

Latem ubiegłego roku wychowanek Daugavy Ryga po raz drugi zawitał do zespołu z Legnicy, lecz nie spełnił pokładanych w nim nadziei. W poprzednim sezonie dla Podbeskidzia Bielsko-Biała strzelał bramki jak na zawołanie. W Miedzi w 16. potyczkach ligowych tylko dwukrotnie wpisał się na listę zdobywców bramek – w meczach ze Stomilem Olsztyn (4:1) i Sandecją Nowy Sącz (1:3). Ponadto zagrał w trzech meczach Pucharu Polski. W pewnym momencie stracił miejsce w podstawowym składzie „Miedzianki” i teraz zdecydował się na rozwiązanie umowy.


Zobacz jeszcze: Partia domina