Ojamaa w Widzewie

Miedź w drogę do tureckiego Kizilagac wyruszyła w niedzielę rano.

Na liście szkoleniowca legniczan znalazł się między innymi pozyskany w… piątek 32-letni obrońca Marcin Pietrowski, który w rundzie jesiennej zakładał koszulkę Piasta Gliwice (4 mecze w ekstraklasie). Zabrakło na niej natomiast obrońcy Marcina Warcholaka i napastnika Huberta Antkowiaka, którzy do sezonu będą przygotowywać się z zespołem rezerw Miedzi, prowadzonym przez trenera Wojciecha Robaszka. W Legnicy zostali także leczący obecnie kontuzje Jan Ostrowski i Aboubacar Conde.

Do Turcji z drużyną nie polecieli także pomocnicy Krzysztof Danielewicz (negocjuje wypożyczenie do innego klubu pierwszoligowego) oraz Henrik Ojamaa, który już w sobotę podpisał półtoraroczny (z opcją przedłużenia) kontrakt z II-ligowym (jeszcze) Widzewem Łódź.

Estoński skrzydłowy do Miedzi trafił latem 2018 roku. W pierwszym sezonie rozegrał w legnickiej drużynie 35 meczów w ekstraklasie (zdobył w nich 3 bramki) oraz 4 spotkania w Pucharze Polski. W rundzie jesiennej obecnego sezonu w Fortuna 1 Lidze zagrał 20 razy i zdobył 3 bramki. Niepotrzebny w Miedzi 32-letni pomocnik Roko Miszlov uzgodnił już szczegóły przeprowadzki z Legnicy do austriackiego SV Horn.

Bazą Miedzi w Turcji będzie Kizilagac, oddalony o kilkanaście kilometrów od Side. Miedź podczas zgrupowania w planach ma rozegranie czterech sparingów, jej przeciwnikami będą kolejno: wicemistrz Estonii, FCI Levadia Tallinn (środa, 12 lutego), lider serbskiej I ligi – FC Graficar (sobota, 15 lutego), trzecia drużyna ukraińskiej I ligi – FC Ingulets i piąta drużyna ukraińskiej I ligi – Obolon Kijów, z którymi „Miedzianka” zagra w czwartek, 20 lutego.

Oto cała kadra Miedzi na zgrupowanie w Turcji: bramkarze: Łukasz Załuska, Mateusz Hewelt, Jan Szpaderski; obrońcy: Paweł Zieliński, Nemanja Mijuszković, Bożo Musa, Artur Pikk, Grzegorz Bartczak, Damian Byrtek, Adam Chrzanowski, Marcin Pietrowski; pomocnicy: Dawid Kort, Jakub Łukowski, Adrian Purzycki, Maciej Śliwa, Mateusz Zatwarnicki, Marquitos, Omar Santana, Carlos Heredia, Josip Soljić, Joan Roman; napastnicy: Valerijs Szabala, Rafał Adamski, Patryk Makuch.

Komentarze