Żużel znów na „Skałce”

W sobotę w Świętochłowicach odbędzie turniej żużlowy. Międzynarodowe mistrzostwa Śląska to druga impreza w tym roku, która zostanie zorganizowana w tym mieście.


Klub przez lata walczył o to, żeby przywrócić żużel w tej śląskiej miejscowości. Jeszcze w 2015 roku w tym miejscu zorganizowano turniej Speedway Reaktywacja, który jednak tylko na moment ożywił żużlowe emocje w Świętochłowicach. Teraz, po wielu latach, śląscy fani żużla znów mogą się cieszyć, bo emocje sportowe powróciły na „Skałkę”. Doszło do gruntownego remontu. Powstał praktycznie nowy tor, zainstalowane zostały dmuchane bandy i wszystko wskazuje na to, że powoli Śląsk, jako klub, wraca na żużlową mapę Polski.

Już jedne, premierowe zawody w tym roku w Świętochłowicach się odbyły. W lipcu zorganizowany został Nice Cup. Teraz organizatorzy idą o krok dalej. Międzynarodowe mistrzostwa Śląska to impreza, na którą przyjadą zawodnicy znani z polskich lig. Na torze zobaczymy między innymi Patryka Wojdyłę, czy Marko Lewiszyna. – Jestem bardzo zadowolony z listy startowej. Bardzo się cieszę, bo zawodnicy nawet sami zgłaszają się do nas. Wyrażali chęć startu w zawodach. Oczywiście niespodzianki zawsze są i muszą być. Co prawda nie były one planowane, ale będą! – stwierdził ucieszony Krzysztof Sichma, prezes zarządu Młodzieżowego Stowarzyszenia „Śląsk”, które jest odpowiedzialny za wszystko, co związane z żużlem w Świętochłowicach.


Czytaj także


Emocji z pewnością nie zabraknie, a o to zadbają nie tylko uczestnicy, ale również ci, którzy odpowiedzialni są za organizację. – Jest dużo biegania, dużo załatwiania i dopinania wszystkiego na ostatni guzik, żeby wszystko się udało. Myślę, że wszyscy powinniśmy być zadowoleni, widząc to, jak wyglądał obiekt jeszcze rok temu, a jak wygląda dzisiaj. Z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień i z miesiąca na miesiąc widać poprawę i efekty włożonej pracy – powiedział Krzysztof Sichma.

Podczas pierwszych w tym roku zawodów na „Skałce” bilety wyprzedały się błyskawicznie. W kilka godzin zabrakło wejściówek. – Podobnie było teraz. Przedsprzedaż cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Już trzy godziny przed planowanym momentem sprzedaży ustawiła się kolejka. W ciągu półtorej godziny rozeszły się praktycznie wszystkie bilety – opisał sprzedaż prezes Sichma. To pokazuje, jak bardzo spragnieni wrażeń żużlowych są kibice ze Świętochłowic i okolic.


Międzynarodowe mistrzostwa Śląska w Świętochłowicach,

Sobota, 23 września, 15:00


Fot. Marcin Bulanda/PressFocus