Selekcja na finiszu

Mistrzostwa świata kobiet zbliżają się coraz większymi krokami. Trener Arne Senstad podał nazwiska, które wezmą udział w ostatnim szlifie.


Zgrupowanie we Władysławowie i udział w Posten Cup – tak przedstawia się plan przygotowań do mistrzostw świata. Od 29 listopada do 17 grudnia rozegrane zostaną w Danii, Norwegii i Szwecji.

Wezmą w nich udział biało-czerwone, a ich grupowymi rywalkami będą Iranki (30.11.), Japonki (2.12.) i Niemki (4.12.). Czasu nie ma zbyt wiele i trener Arne Senstad nie ma zamiaru go marnować. Właśnie ogłosił nazwiska powołanych zawodniczek i trzeba przyznać, że… nie zaskoczył. Na liście znalazły się piłkarki, które brały udział w październikowym zgrupowaniu w Elblągu, w zwycięskim dwumeczu z Argentyną, a także 11 rezerwowych.


Czytaj także:


Już teraz można założyć, że jeśli nic nieprzewidzianego (kontuzja, choroba, sprawy rodzinne) się nie wydarzy, na mundial pojedzie zamieszczona poniżej „18”. Zanim to nastąpi, od 19 do 22 listopada kadra trenować będzie nad Bałtykiem. Ostatniego szlifu dokona podczas turnieju w Lillehammer, gdzie zmierzy się z Islandią (23.11.), Angolą (25.11.) i Norwegią (26.11.). Następnie przeniesie się do duńskiego Herning, gdzie potrenuje przez dwa dni, a następnie przystąpi do mistrzowskiej rywalizacji.


KADRA

Bramkarki: Adrianna Płaczek (Paris 92), Barbara Zima (Zagłębie Lubin).

Skrzydłowe: Magda Balsam (MKS Lublin), Adrianna Górna (Zagłębie), Daria Michalak (Zagłębie), Dagmara Nocuń (TuS Metzingen), Mariola Wiertelak (KPR Gminy Kobierzyce).

Rozgrywające: Emilia Galińska (Magura Cisnadie), Monika Kobylińska (CSM Bukareszt), Karolina Kochaniak-Sala (Zagłębie), Paulina Masna (Lublin), Aleksandra Rosiak (Krim Mercator Ljubljana), Aleksandra Tomczyk (Lublin), Paulina Uścinowicz (HSV Solingen-Grafrath), Aleksandra Zimny (Gloria Buzau).

Obrotowe: Nikola Głębocka (Start Elbląg), Sylwia Matuszczyk (JKS Jarosław), Marlena Urbańska (Frisch Auf Goppingen).

Rezerwowe: Katarzyna Cygan (Kobierzyce), Oliwia Domagalska (Kobierzyce), Karolina Jureńczyk (Kobierzyce), Monika Łęgowska (MKS Urbis Gniezno), Julia Niewiadomska (SV Union Halle-Neustadt), Natalia Pankowska (Zagłębie), Katarzyna Portasińska (Viborg HK), Paulina Wodowiak (Lublin), Magda Więckowska (Lublin).

10 ZAWODNICZEK z Orlen Superligi ma największe szanse na udział w mistrzostwach świata.


Na zdjęciu: Trener Arne Senstad nie ma zamiaru eksperymentować i postawił na szczypiornistki, które już bardzo dobrze poznał.

Fot. Piotr Matusewicz/PressFocus