Przerwana zła seria Puszczy. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo

Warta Poznań – Puszcza Niepołomice 0:2. Historyczne zwycięstwo drużyny Tomasza Tułacza w wyjazdowym meczu ekstraklasy.

„Zieloni” zawiedli dwa dni po drugiej rocznicy zatrudnienia trenera Dawida Szulczka. Ponieśli 27 porażkę i w tym sezonie u siebie wciąż mogą się pochwalić tylko jednym zwycięstwem. Goście wyciągnęli wnioski z domowej rywalizacji z Ruchem Chorzów, kiedy także do przerwy prowadzili 2:0, ale zdobyli tylko punkt. W ostatnim tygodniu pracowali nad grą obronną całej drużyny i wyglądali naprawdę dobrze. Byli blisko przeciwnika, nie pozwalali rozwijać mu skrzydeł. Świetnie grał lider defensywy Mołdawianin Artur Craciun, który królował w powietrzu. Do tego kapitalnie zastępował w ofensywie Łukasza Sołowieja, który po słabym występie z Pogonią Szczecin usiadł na ławce rezerwowych.

Puszcza wypracowywała stałe fragmenty i do przerwy zamieniła na gole dwa rzuty rożne. Pierwsze uderzenie Craciuna zdołał obronić Jędrzej Grobelny, ale 10 i 20 minut później bramkarz nie miał już szans. Przy pierwszym trafieniu reprezentant Mołdawii zgrał na dalszy słupek piłkę dośrodkowaną przez Michała Walskiego i akcję zamknął Roman Jakuba. Podwyższył po wrzutce Marcela Pięczka z drugiego narożnika.

Pierwsze trzy punkty, drugie czyste konto

Jednak druga połowa była dla Małopolan o wiele trudniejsza. Warta przyspieszyła, zaczęła więcej biegać, natomiast rezerwowi wnieśli sporo dobrego – Dario Vizibger, Filip Borowski i Stefan Savić. Mieli co robić obrońcy, częściej zatrudniany był Oliwier Zych, ale strzały nie sprawiały mu problemów.

Puszcza walczyła, oddaliła zagrożenie i zdobyła pierwsze trzy punkty na boisku rywala. W poprzednich meczach po przerwie straciła aż 20 z 30 goli. Tym razem udało się im zachować czyste konto, dopiero drugie w tym sezonie, i przerwać passę ośmiu meczów bez wygranej.

Warta Poznań – Puszcza Niepołomice 0:2 (0:2)

0:1 – Jakuba, 14 min (asysta Craciun), 0:2 – Craciun, 24 min (głową, asysta Pięczek)

WARTA: Grobelny – Tiru, Szymonowicz, Pleśnierowicz (60. Vizinger) – Bartkowski, Kupczak, Żurawski (65. Maenpaa), Matuszewski – Szmyt (75. Kiełb), Eppel (65. Savić) , Przikryl (60. Borowski). Trener Dawid SZULCZEK.

PUSZCZA: Zych – Pięczek, Craciun, Jakuba, Mroziński – Bartosz (35. Tomalski), Walski (90+1. Sołowiej), Stępień, Hajda, Cholewiak (66. Koj) – Zapolnik (66. Meszanović). Trener Tomasz TUŁACZ.

Sędziował Marcin Kochanek (Opole). Asystenci: Paweł Sokolnicki (Nasielsk) i Jakub Winkler (Toruń). Czas gry 99 min (48+51). Widzów 1475. Żółte kartki: Pleśnierowicz (18. faul) – Zapolnik (36. faul), Stępień (42. faul).