Niepowtarzalne show tancerzy Agustina Egurroli na Ceremonii Zamknięcia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

Największe gwiazdy polskiej muzyki, ponad 150 tancerzy w choreografii Agustina Egurroli i niesamowite efekty wizualne – to tylko część atrakcji, jakie czekały na widzów w trakcie Igrzysk Europejskich w Krakowie.


Ceremonię Zamknięcia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 rozpoczęli tancerze Egurrola Dance Studio, którzy w towarzystwie dźwięków wybijanych na 1,5-tonowym bębnie zaprezentowali motto wydarzenia – WE ARE UNITY. Taneczny spektakl nawiązywał do wartości bliskich sportowcom – gry fair play, wolności, równości, tolerancji i szacunku. Podniosła prezentacja przywoływała ducha sportowej rywalizacji i jedności.

W transmitowanym do ponad 50 krajów w Europie i na świecie widowisku przygotowywanym przez Agustina wzięło udział ponad 150 tancerzy Zawodowej Grupy VOLT i szkół Egurrola Dance Studio. 
 
„Jestem ogromnie dumny z tancerzy grupy VOLT i Egurrola Dance Studio i tego, że ponownie udało nam się razem stworzyć wyjątkowe taneczne widowisko, które z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci – mówi Agustin Egurrola. – Od kilku tygodni intensywnie pracowaliśmy na salach, a ostatnie kilka dni przed Ceremonią Zamknięcia na stadionie w Krakowie. Wszystko po to, żeby móc zaprezentować show na najwyższym poziomie. Jestem pewien, że ta ceremonia, pełna tańca, muzyki i radości, była dla sportowców pięknym podziękowaniem za ich zaangażowanie, determinację i niezwykłe emocje, jakich nam dostarczają”. 

Po oficjalnym zakończeniu Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 rozpoczęła się kolorowa taneczno-muzyczna fiesta. Ogromne emocje wśród publiczności wzbudził występ Dody, która wraz z tancerzami grupy VOLT Agustina Egurroli przygotowała zjawiskowe show. Dopracowane w każdym szczególe zachwyciło nie tylko publiczność na stadionie, ale także widzów licznie zgromadzonych przed telewizorami. 

Wśród artystów biorących udział w ceremonii znaleźli się także m.in. Justyna Steczkowska, Sara James, Viki Gabor, Pectus czy ukraińska piosenkarka Julia Belei. Muzycznym gwiazdom towarzyszyli tancerze Egurrola Dance Studio, którzy zaprezentowali się w energetycznych choreografiach.

W trakcie ceremonii mogliśmy oglądać także wiele taneczno-muzycznych nawiązań do tematów bliskich Krakowowi i Małopolsce – pojawiły się muzyczne motywy zaczerpnięte z folkloru, góralszczyzny czy kultury żydowskiej. 

Reprezentacja Polski ukończyła Igrzyska Europejskie z dorobkiem aż 50 medali – 13 złotych, 19 srebrnych i 18 brązowych, zajmując szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.


Zdjęcia do pobrania: https://pap-mediaroom.pl/ludzie-i-kultura/niepowtarzalne-show-tancerzy-agustina-egurroli-na-ceremonii-zamkniecia-igrzysk

KONTAKT:

Karolina Ruszyńska-Adamczyk
e-mail: k.ruszynska@egurrola.pl

Źródło informacji: Egurrola Dance Studio