W wirze zakupów

W tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie rozgrywek III ligi Odra Bytom Odrzański sfinalizowała transfery kilku zawodników.


MKS Odra Bytom Odrzański po awansie do IV ligi w sezonie 2021/2022 pozyskała sponsora strategicznego, firmę „Skrzynie Biegów Daniel Michał Zając”. W wyniku zawartej umowy między obiema stronami od tamtego momentu klub przyjął nazwę Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański. Zespół poszedł siłą rozpędu i w ubiegłym sezonie wywalczył awans do III ligi.

Nowi zawodnicy

W sobotnim sparingu, ostatnim w okresie przygotowawczym, beniaminek grupy III trzeciej ligi pokonał na wyjeździe 4-ligowego Lubuszanina Drezdenko 1:0 po golu zdobytym przez Przemysława Siudaka w 64 minucie spotkania po podaniu Evgeniya Belycha.

W ubiegłym tygodniu do zespołu trenera Grzegorza Tychowskiego dołączyli nowi zawodnicy, głównie obrońcy. Jednym z nich jest urodzony w Grodnie 22-letni środkowy obrońca, Evgeniy Semenchuk. Białorusin trenował z Odrą od początku letniego okresu przygotowawczego. W swojej ojczyźnie występował w rezerwach Dynama Mińsk i Sputnika Mińsk (4 mecze w tamtejszej wyższej lidze.

Od 10 lipca 2021 roku pozostawał bez klubu. Innym nowym nabytkiem beniaminka 3. ligi z Bytomia Odrzańskiego jest pochodzący z RPA 24-letni Mlungisi Johan Mkhwanazi, na którego koledzy wołają „Johny”. Przez ostatnie pół roku grał w Pogoni Świebodzin. Wcześniej występował w drużynach z RPA (All Stars i Baroka FC) oraz z Finlandii (IFK Mariehamn i Ilves-Kissat).

Bramkostrzelność i doświadczenie

Do Odry dołączył bramkostrzelny napastnik, Maciej Urbański. W poprzednim sezonie wypożyczony z Miedzi Legnica 21-letni snajper w IV lidze dolnośląskiej strzelił 22 gole dla Apis-u Jędrzychowice. Do nowego klubu urodzony w Złotoryi wychowanek Orła Wojcieszów dołączył na zasadzie transferu definitywnego z Miedzi Legnica.

Ostatnią nową twarzą w Odrze jest 22-letni pomocnik, Yevgeniy Belych. Ukrainiec ma na koncie jeden występ w ekstraklasie swojego w kraju. W Polsce pojawił się 18 marca ubiegłego roku i dołączył do Piasta Nowa Ruda. W lipcu 2022 roku przeniósł się do Orła Ząbkowice, a teraz dołączył do zespołu z Bytomia Odrzańskiego.

Wzmocniony sztab

Nowym członkiem sztabu szkoleniowego Odry został Kacper Dworak, będzie w nim pełnił rolę asystenta trenera, a jego głównym zadaniem będzie analiza taktyczna przeciwnika, ale też swojego zespołu. Jego głównymi narzędziami pracy są dron i tablet.

Świeżo upieczony trzecioligowiec zanotował również straty. Po rocznym pobycie odszedł z Odry Piotr „Piti” Drzewiecki, który wrócił do swojego macierzystego klubu, czyli Dozametu Nowy Sól. Ponadto do Sprotavii Szprotawa przeniósł się 25-letni obrońca Kamil Chałupka.


Czytaj także:


Ze względu na prace remontowe na stadionie w Bytomiu Odrzańskim Odra pierwsze mecze w rundzie jesiennej rozegra na wyjeździe. Gościć ją będą kolejno: LKS Goczałkowice Zdrój (5 sierpnia), MKS Kluczbork (12 sierpnia), Warta Gorzów Wielkopolski (20 sierpnia), Górnik II Zabrze (23 sierpnia) i Gwarek Tarnowskie Góry (27 sierpnia).


Na zdjęciu: Odra Bytom Odrzański starannie przygotowuje się do sezonu

Fot. Małgorzata Borowiecka/Facebook.com/mksodrabo