Zobacz
Do góry

Ostatni mecz Winnickiego?

Jacek Winnicki zawsze był ceniony jako fachowiec najwyższej klasy, ale po tym czego dokonuje w Dąbrowie Górniczej nie brak opinii, że jest to już mistrz… magii. Spec od tworzenia czegoś z niczego.

Już sam awans MKS-u do play offu uznawano za wielkie osiągnięcie, bo przecież klub przed i w trakcie rozgrywek przechodził poważne turbulencje, będące skutkiem niedostatków w finansach. Niewiele brakowało, a dąbrowianie po odejściu trzech podstawowych zawodników (klub zalegał im z wypłatami) i przy licznych kontuzjach w połowie sezonu zasadniczego kończyliby rozgrywki juniorami. Udało się te luki zapełnić, w czym pewnie była też duża rola Winnickiego. A jeszcze większa w szybkim wkomponowaniu ich w drużynę.

Po tym jak w niedzielę dąbrowianom udało się ograć marzący o mistrzostwie Stelmet i to w Zielonej Górze, wszyscy byli ciekawi czy zdołają – wraz ze swoim trenerem-magiem – sprawić kolejną niespodziankę w środę. Powinno być o nią o tyle łatwiej, że grali we własnej hali przy Alei Róż. Jeszcze na początku III kwarty była ona całkiem realna, ale potem – jak to dosadnie określił Mateusz Zębski – MKS pękł i doznał wysokiej porażki. Tym razem w pojedynku trenerów górą był Igor Jovović, który prowadzi z Winnickim 2-1.

MKS Dąbrowa Górnicza. Pierwszy krok

Dziś (godz. 17.45), ponownie w Dąbrowie Górniczej, pojedynek numer 4 i może być ostatni. Jeżeli Stelmet wygra, to zakończy rywalizację w play offie i awansuje do półfinału. W razie porażki będzie remis i do piątego meczu dojedzie w najbliższy poniedziałek w Zielonej Górze.
W razie porażki MKS-u będzie to dla tej drużyny koniec sezonu. Może się też okazać, że był to ostatni mecz Jacka Winnickiego w roli trenera dąbrowskiej drużyny. Coraz głośniej mówi się bowiem, że tego szkoleniowca chcą zatrudnić Trefl Sopot i BM Stal Ostrów Wielkopolski. Oba to kluby stabilne i mające wielkie aczkolwiek niespełnione aspiracje. W Sopocie mają już nawet plan, że gdyby Winnicki zgodził się objąć Trefla, to obecny trener Marcin Stefański zostałby przy nim dyrektorem sportowym.
(a)

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Przejść do historii. Witamy w piekle. Powiało optymizmem

  W poniedziałkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja19 maja 2019
 • Mucha nie siada. Szorstki pean dla Pana Trenera

  Trzeba jeszcze wygrać tylko ten jeden mecz i największa niespodzianka w historii ekstraklasy w XXI wieku dokona się na naszych oczach.

  Tomasz Mucha19 maja 2019
 • Kto zagra w pucharach?

  Jeżeli w meczach drużyn z Krakowa i Białegostoku padną takie same wyniki, to w kwalifikacjach Ligi Europy wystąpi drużyna Michała Probierza.

  Jakub Kubielas19 maja 2019
 • Żuraw twierdzi, że Lech Piastowi nie odpuści

  Takie zapewnienie składa trener „Kolejorza”, Dariusz Żuraw, choć jego zespół już o nie walczy.

  PAP19 maja 2019
 • Piast Gliwice. Walczy o mistrzostwo i kontrakt

  Wielu kibiców Piasta nie wyobraża sobie tego, żeby w kolejnym sezonie w barwach ich drużyny zabrakło Gerarda Badii. – Nie wyobrażam...

  Michał Zichlarz19 maja 2019
 • Drabicki: Czekam na mistrzostwo!

  - Piast wielokrotnie w tym sezonie pokazywał, że jest dobrze przygotowany do rozgrywek i trzyma poziom – mówi Józef Drabicki, wieloletni...

  Michał Zichlarz19 maja 2019
 • W Rybniku tli się iskierka nadziei

  „Obowiązkiem” ROW-u Rybnik jest zwycięstwo w ostatnim meczu ze Zniczem Pruszków, a reszta… jest w rękach konkurencji.

  Bogdan Nather19 maja 2019
 • To będzie mecz nad meczami!

  Rok temu Piast w ostatniej kolejce był nad przepaścią. Dzisiaj jest blisko szczytu góry. To pokazuje, jaką drogę przeszedł gliwicki zespół,...

  Krzysztof Brommer19 maja 2019
 • II liga. Zostały tylko dwie niewiadome

  Zgodnie z oczekiwaniami, sezon na boiskach II ligi trzyma w napięciu do samego końca, ale w najbliższą niedzielę wszystko ostatecznie musi...

  mar19 maja 2019